Заняття з безпеки життєдіяльності в коледжі

Заняття з безпеки життєдіяльності в коледжі

   В рамках Тижня безпеки життєдіяльності та дорожнього руху «Безпечна дорога додому», що пройшов з 15 по 21 листопада 2021 р. в коледжі проведено єдине заняття з безпеки життєдіяльності за темою «Надання долікарської допомоги потерпілому при НС», метою якого стало вивчення студентами послідовності і прийомів надання першої допомоги постраждалим.

  До заходу було залучено викладачів Вашківецького медичного коледжу та практикуючих лікарів Н.Г.Сащук та Є.І. Голояд, а також студентів-медиків випускних курсів.

  Студенти коледжу усвідомили, що перша допомога – це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень. Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але не завжди швидка допомога може прибути вчасно на місце події. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.

   Адже, за статистикою, допомога, надана протягом перших 4 хвилин, збільшує шанси на порятунок людини на 30%.

   Практичне заняття з елементами фронтальної бесіди та тренінгу спонукало присутніх робити узагальнення і висновки з ситуації, приймати рішення та переходити до дій з урятування життя людини шляхом відпрацювання навичок надання долікарської допомоги на інтерактивних муляжах, сприяло формуванню активної громадянської позиції, відповідальності за прийняті рішення та розуміння цінності людського життя.

 

  Г.М.  Гринюк, інженер з ТБ, 

 викладач предметів  

«Безпека життєдіяльності» та «Охорона праці»