Художня вишивка,
моделювання та конструювання одягу
Вишивка – класичний вид українського народного мистецтва, що є важливою складовою мистецтва Буковини.
Історія розвитку спеціалізації «Художня вишивка, моделювання та конструювання одягу»
В нашому мистецькому навчальному закладі спеціалізація «Художня вишивка, моделювання та конструювання одягу» започаткувала свою історію у 40 — х роках XX ст.. У довоєнні та післявоєнні роки вона носила назву «Художня вишивка». У 1965-1966 р. на спеціалізації розпочалося впровадження в навчальний процес програм художнього конструювання та моделювання одягу, та згодом вона отримала назву «Художня вишивка, моделювання та конструювання одягу». На спеціалізації багато років працювала заслужений майстер народної творчості України, автор унікальних видань з художньої вишивки О.О.Гасюк. Великий внесок у формування та становлення спеціалізації зробили передові, досвідчені викладачі: Кукош Н.В., Симака Н.Д., Демчик В.А., Сичова Я.Ю., Карчевська В.Ф. та ін.
Сьогодні викладачами спеціалізації працюють: Мицкан О.М., Задорожна М.І., Андрич В.І. Основною метою викладачів і студентів – є вивчення і збереження народних традицій художньої вишивки Буковини та створення на основі них сучасних творів декоративно-прикладного мистецтва. Фахові дисципліни: «Професійна майстерність», «Композиція і проектування», «Моделювання та конструювання одягу» та ін. допомагають студентам сформуватись, як творча особистість, фахівець. Асортимент виробів, створений нашими студентами — вражає. Це декоративні доріжки, настільники, портьєри, скатертини, обрядові рушники, жіночі сукні, чоловічі ансамблі та дитячий одяг.
Особливе місце на спеціалізації посідає одяг та оздоблення його вишивкою. Беручи за основу вивчення народного костюма, майбутні фахівці розробляють моделі вбрання, в яких кольорова гама, декор та сучасний крій органічно поєднуються та створюють нові, сучасні, художні образи. Роботи молодих дизайнерів-модельєрів є учасниками та переможцями багатьох обласних, республіканських, міжнародних виставок, конкурсів, фестивалів (фестиваль молодих дизайнерів «Весняні акорди» м. Івано-Франківськ, фестиваль «Вишиваний дивотвір» м. Чернівці, «Водограй» м.Косів).
Викладачі
Основним завданням спеціалізації «Художня вишивка, моделювання та конструювання одягу» є забезпечення високого рівня професійних знань і вмінь студентів, формування творчої особистості майбутніх фахівців у галузі художньої вишивки та дизайну одягу.
Віра Андрич
Викладач професійної майстерності, спеціаліст вищої категорії, «викладач – методист», член Національної спілки художників України, керівник дипломного проектування та переможець у Всеукраїнському конкурсі “Педагогічний оскар 2020” з творчим проектом “Вишиване мистецтво Буковини”. Основні напрями роботи викладача, пов’язані зі збереженням декоративно-прикладного мистецтва Буковини: авторські освітньо-мистецькі проекти, вивчення аналогів вишивки, науково-дослідна робота у сфері вишивального мистецтва Буковини, робота з обдарованою молоддю, проведення майстер-класів. Андрич В.І. – насамперед, мисткиня, яка сама займається творчістю та демонструє власним прикладом вихованцям важливість популяризації народних традицій через організацію виставкової діяльності, участі у фестивалях-конкурсах, мистецьких акціях.
Марина Задорожна
Викладач вищої категорії спеціалізації «Художня вишивка, моделювання та конструювання одягу» Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, учасниця багатьох всеукраїнських і регіональних виставок та фестивалів. Керівник курсового та дипломного проектування із моделювання сучасного одягу за мотивами народного мистецтва України, керівник і організатор участі студентів у конкурсах та фестивалях молодих дизайнерів одягу. Майстер художньої вишивки, працює у різних техніках, автор багатьох вишиваних творів різноманітного характеру, які знаходяться у приватних колекціях.
Ольга Мицкан
Викладач вищої категорії, “викладач-методист”, Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю Шкрібляка спеціалізації «Художня вишивка, моделювання та конструювання одягу». Викладає фахові предмети: композицію і проектування, моделювання та конструювання одягу, швейну справу. Для підвищення професійної майстерності, як викладач та дипломний керівник разом зі студентами бере участь у різноманітних фахових фестивалях, виставках та конкурсах.
ГАЛЕРЕЯ НАТХНЕННЯ