Конференції
Науково-практична конференція
«Внесок Василя Девдюка у становлення
та формування Вижницького та Косівського осередків різьбярства»
Викладачі та студенти Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка взяли участь у науково-практичній конференції «Внесок Василя Девдюка у становлення та формування Вижницького та Косівського осередків різьбярства» (до 150-річчя з дня народження майстра та 100-річчя його приватної школи різьблення), яка відбулася 15 червня у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття
Студентська конференція
з нагоди 130-річчя Дня народження О. Довженка
У вересні цього року виповнилося 130 років від дня народження О. Довженка – всесвітньо відомого українського майстра кіно. 3 цієї нагоди студенти першого курсу ВФКМД під керівництвом викладача української мови Гори В.В. взяли участь в інформаційно-пошуковому проєкті «Співець краси, природи та людини», мета якого залучити студентів, викладачів до активного вивчення, популяризації творчої спадщини Олександра Довженка та його ідей; ознайомити із життям та творчістю О. Довженка; простежити умови формування світогляду письменника; зрозуміти феномен спадщини великого українця, його таланту, виховувати в студентів ідеали добра та справедливості, любов до рідної землі, почуття гордості за свій народ, сприяти формуванню історичної памʼяті та ідентичності молодого покоління.
У рамках проєкту відбулась студентська науково – практична конференція, у ході якої студенти виступили з цікавими доповідями, що стосувались біографії, кінематографічної, літературної творчості. видатного майстра кіно.
При розгляді питання про літературну спадщину Довженка Гора В.В. звернув увагу присутніх на конференції щодо співзвучності ідей кіноповісті «Україна в огні» подіям сьогодення – війні нашого народу з московськими окупантами, яку ініціював продовжувач людиноненависницької ідеології Гітлера і Сталіна – Путін.
У конференції взяли участь заступниця директора коледжу Фижделюк В. Ю., голова циклової комісії загальноосвітніх гуманітарних та соціально-природничих дисциплін Кузик В.В.
Пропонуємо Вашій увазі фоторепортаж з конференції.
V Міжнародна науково - практична конференція
"Сучасні перспективи розвитку науки"
Вітаємо Щирбу Світлану, студентку ІІ курсу ( бакалаврський рівень) за участь у роботі V Міжнародної науково – практичної конференції ” Сучасні перспективи розвитку науки”. Світлана презентувала статтю “Вплив релігійних “чудес” на населення Поділля у 1920 -1930рр”. Ця тема була творчим дослідженням під час проходження етнографічної практики. Молодець!
МАТЕРІАЛИ V МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ
«СУЧАСНІ ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ НАУКИ»
Великі Українці – Григорій Сковорода
Першого грудня у Вижницькому фаховому коледжі мистецтва та дизайну імені Василя Шкрібляка відбулась студентська науково – практична конференція, присвячена 300-річчю від дня народження Григорія Сковороди.
Науково-практична конференція проводилась у рамках інформаційно-пошукового проєкту «Великі Українці – Григорій Сковорода»,ініційованого викладачем української мови та літератури Горою В.В.
Мета проєкту: залучити студентів,викладачів до активного вивчення, популяризації творчої спадщини Григорія Сковороди та його ідей; сприяти формуванню історичної пам’яті та зміненню поваги до великих світочів українства.
У конференції взяли участь викладачі та студенти 1-2 курсів коледжу. Під час конференції учасники мали змогу ознайомитись з науково-популярною та художньою літературою про Г.С. Сковороду, переглянути виставку живописних робіт студентів, присвячених великому українському філософу.
З цікавістю прослухали присутні на конференції різноманітні наукові повідомлення студентів 2 курсу, що стосувались життя та творчості Г.С. Сковороди. Зокрема, були висвітлені такі питання:
1.Педагогічні погляди Сковороди – студенти 2-ЖГ Реус Каріна, Самборська Наталя.
2.Григорій Сковорода про роль праці в житті людини —студентка 2 ДО Ямницька Уляна.
3.Григорій Сковорода про щастя – студентка 2 ДО Подольчук Жанна.
4.Світ байок Григорія Сковороди- студентка 2 ХОМ Волочій Софія.
5.Грикорій Сковорода в портретах – студенти 2Х Перерва Михайло, Фединчук Роман.
6.Григорій Сковорода про правила життя- студентка 2ДС Міняйло Юлія.
7.Поетичний доробок Григорія Сковороди- студентка 2ДС Пульковська Оксана
Робота над проектом продовжується: планується подальше проведення виставок живопис студентів, конкурсу знавців життя і творчості Г.С. Сковороди та інших заходів.
Науково – практична конференція,
присвячена Міжнародному дню охорони
В цей день ми, учасники навчально-виховного процесу, службовий персонал
Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім.В.Ю.Шкрібляка, разом з усім світом
вшановуємо робітників, тих, які були травмовані, або одержали професійні
захворювання, які виконували свій громадянський, військовий обов’язок, всіх, хто
загинув від нещасних випадків чи з необережності, чи з банального недодержання
правил техніки безпеки.
Науково – практична конференція, присвячена Міжнародному дню охорони, яка
пройшла під девізом: : «Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі – 2021», ставила своєю метою не лише привернути увагу суспільства до існуючих проблем у сфері охорони праці, а й виховання високої культури безпечної праці у молоді – як
майбутніх роботодавців та працівників.
На конференції студентами піднімались питання безпеки праці та здоров’я
працівників у будь-яких галузях і сферах життєдіяльності, протидія COVID-19 на
робочих місцях та в побуті.
Напередодні службою охорони праці було проведено ряд організаційних заходів з
пожежної та електробезпеки, організовано заняття з пожежної безпеки на базі
Вижницького районного сектору управління державної служби надзвичайних ситуацій
у Чернівецькій обл., Адже, не секрет, що правила техніки безпеки, часто пишуться
ціною здоров’я та життя працівників.
А підсумки проведення конкурсу «Охорона праці в рисунку, художньому творі,
комп’ютерній анімації» показали, що творчість нашої молоді здатна зробити Україну
безпечнішою.
(Спасибі за активне сприяння у проведенні конкурсу Огданському С.В., викладачу
інформатики та Фединчук А.П.,викладачу комп’ютерної графіки ).
Перше місце отримали роботи студентки 1 курсу спеціалізації ГД – Якименко
Вероніки, Друге розділили Білак Таїсія – 1 ОМК, Тіней Анастасія, Тураш Микола
– 1ГД;Третє місце посіли роботи Жовнірчука Микити та Парінової Олени.
Вітаємо переможців!!!
Враховуючи встановлений режим роботи закладу освіти та вжиття
протиепідемічних заходів спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної
ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), заходи було
проведено в онлайн форматі.
Життя – це найдорожче, що даровано людині і найкраще, що може з нею трапитись. І
ніщо не має права на його позбавлення.
Гринюк Г.М,
Декоративний розпис
Завданням навчання студентів в сучасних умовах є не лише якісне оволодіння знаннями, вміннями і навичками з обраної спеціальності, але і підготовка їх до самоосвіти, розвиток мотивації до навчання і формування пізнавальних потреб. Активні методи навчання дозволяють досягти поставлених завдань і сприяють особистісному і професійному зростанню.
Згідно з вимогами освітньо-професійної програми з іноземної мови здобувачі вищої освіти повинні оволодіти такою компетенцією, як здатність спілкуватися другою мовою , реагувати на основні ідеї та розпізнавати суттєво важливу інформацію під час обговорень, бесід, що пов’язані з навчанням та професією та аргументувати свої позиції відносно актуальних тем в академічному та професійному житті. Ще однією важливою компетенцією є здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел, вміти шукати, опрацьовувати , аналізувати та накопичувати інформацію для подальшого використання на презентаціях, конференціях, а також у подальшій науковій роботі. А також вміти виступати з підготовленими індивідуальними презентаціями щодо широкого кола тем академічного та професійного спрямування .
Студенти 201 групи , освітньо-кваліфікаційного рівня “Бакалавр”, працювали над поглибленим вивченням теми “Декоративний розпис “, який здавна є одним із традиційних видів мистецтва, поширених в Україні.
На заняттях студенти знайомились з особливостями творчості відомих майстрів українського декоративного розпису Тетяни Пати, Марфи Тимченко, Федора Панка, Марії Приймаченко та Катерини Білокур та продовжили глибше досліджували види декоративного розпису: настінний розпис (wall painting ), сучасні мурали ( murals ), вуличне мистецтво – графіті (graffiti ), древнє мистецтво розпису по тканині – батик (unbatic ), розпис по склі (vitrage
Індивідуальна діяльність дала можливість студентам – бакалаврам здійснювати творчу роботу в рамках заданої теми, самостійно знаходити потрібну інформацію, в тому числі й лінгвістичну. Вони відчули індивідуальну та колективну відповідальність за результат . Адже вивчення іноземної мови не обмежується накопиченням студентами певних знань, умінь та навичок, а пов’язане з практичними діями студентів, впливаючи на їх емоційну сферу, завдяки чому посилюється мотивація студентів при вивченні іноземної мови.
You Tube-трансляція
До 115-ї річниці заснування Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка
2 жовтня 2020 року відбудеться найочікуваніша подія року для нашого освітнього закладу.
Зустріч, яка згуртує науковців, педагогічних працівників, вчителів мистецьких шкіл, представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівників і фахівців підприємств, студентів.
За вимогою часу, ми організовуємо цю науково-мистецьку імпрезу у форматі Online
Тематичні напрями конференції:
- Декоративно-прикладне мистецтво Буковини як джерело національної ідентичності України.
- Сучасні тенденції мистецької освіти.
- Методологічні пошуки в сфері мистецької освіти.
- Актуальність вищої художньої освіти з огляду на глобальні виклики сучасності.
- Естетичні та етичні основи педагогічної майстерності майбутніх учителів мистецьких дисциплін.
- Педагогічна інноватика в системі мистецької освіти.
- Інтеркультурні тенденції сучасної мистецької освіти.
- Психолого-педагогічні засади мистецької освіти.
- Тема на вибір, виходячи з актуальності питання.
Спікери конференції
- Роман Гаврилюк, директор ВФКМД імені Василя Шкрібляка;
- Віра Фижделюк, заступник директора ВФКМД імені Василя Шкрібляка;
- Дмитро Козубовський, викладач ВФКМД імені Василя Шкрібляка, Заслужений працівник освіти України;
- Василь Кузик, викладач ВФКМД імені Василя Шкрібляка;
- Любов Тарангул, начальник Чернівецької філії ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти”;
- Наталія Бакуліна, відділ навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України, старший науковий співробітник, кандидат педагогічних наук;
- Лариса Мафтин, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, доцент кафедри педагогіки та методики початкової освіти факультету педагогіки, психології та соціальної роботи, кандидат філологічних наук;
- Наталія Богданець-Білоскаленко, Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, завідувач відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури;
- Вікторія Типчук, навчально-науковий Інститут мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доцент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації, кандидат мистецтвознавства, докторант;
- Ольга Фединчук, кафедра декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, асистент кафедри, кандидат мистецтвознавства;
- Олена Фідкевич, кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури, Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України;
- Анна Гурман, студентка ЧНУ ім. Ю. Федьковича, факультет архітектури, будівництва та декоративно-прикладного і образотворчого мистецтва;
- Світлана Романюк, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та методики початкової освіти;
- Інна Дутчак, Чернівецька філія Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», старший науковий співробітник, кандидат історичних наук, доцент кафедри філософії;
- Марія Козубовська, викладач ВФКМД імені Василя Шкрібляка, Заслужений працівник освіти України;
- Оксана Гремаляк, студентка ВФКМД імені Василя Шкрібляка;
- Людмила Заремба, Чернівецька філія ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти”, науковий співробітник;
- Серафима Криган, Чернівецька філія ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти”, науковий співробітник;
- Марина Василик, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», кандидат педагогічних наук, доцент кафедри іноземних мов;
- Іван Руснак, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри іноземних мов;
- Віра Андрич, викладач ВФКМД імені Василя Шкрібляка;
- Алла Гончарова, студентка ЧНУ ім. Ю. Федьковича, факультет архітектури, будівництва та декоративно-прикладного і образотворчого мистецтва;
- Василь Кузик, викладач ВФКМД імені Василя Шкрібляка;
- Катерина Мельничук, опорний заклад Вашківецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів», вчитель образотворчого мистецтва , інтегрованого курсу «Мистецтво», креслення;
- Роман Стеф’юк, Косівський фаховий коледж прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, директор, кандидат мистецтвознавства;
- Світлана Боднарюк, Чернівецька філія ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти”, науковий співробітник;
- Наталія Гатеж, кафедра декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва Чернівецького націоналнього університету імені Юрія Федьковича, асистент кафедри, кандидат педагогічних наук;
- Тетяна Зазуляк, викладач ВФКМД імені Василя Шкрібляка;
- Зіновія Сірецька, викладач ВФКМД імені Василя Шкрібляка;
- Олександр Марковський, викладач ВФКМД імені Василя Шкрібляка;
- Мирослава Жаворонкова, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, асистент кафедри декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, Заслужений майстер народної творчості України;
- Каріна Руснак, студентка ЧНУ ім. Ю. Федьковича, факультет архітектури, будівництва та декоративно-прикладного і образотворчого мистецтва;
- Владислав Колтук, студент ЧНУ ім. Ю. Федьковича, факультет архітектури, будівництва та декоративно-прикладного і образотворчого мистецтва;
- Анна Новотна, студентка ЧНУ ім. Ю. Федьковича, факультет архітектури, будівництва та декоративно-прикладного і образотворчого мистецтва;
- Дарія Червоняк, студентка ЧНУ ім. Ю. Федьковича, факультет архітектури, будівництва та декоративно-прикладного і образотворчого мистецтва;
- Юлія Шинкаренко, Коростишівська дитяча художня школа, викладач;
- Оксана Двірна, Чернівецький національний університет
- імені Юрія Федьковича, асистент кафедри декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва;
- Олена Круглюк, завідувач НМК коледжу.
PRESS RELEASE
професійного мистецтва
(як фактора збереження традицій,
самобутності та ідентичності українського народу)
гостро стоїть у наш час.
У цьому руслі важливого значення набуває збереження
мистецьких традицій у прикордонних поліетнічних регіонах,
одним із яких є Буковина. "