Практики

Практика студентів Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка – це незабутні враження та цінний досвід

Переддипломна педагогічна
практика студентів коледжу

9 травня 2024 р. відбувся  захист переддипломної педагогічної практики здобувачів вищої освіти коледжу за участю керівників навчального закладу Романа Гаврилюка, Віри Фижделюк, керівника практики від коледжу Олени Круглюк та завідувачки практиками Марії Федосєєвої-Ракіцької.

         Усі присутні мали можливість ознайомитися з актуальними портфоліо майбутніх фахівців в контексті реалізації ідей концепції «Нова українська школа».      Здобувачі вищої освіти інформували, полемізували, ділилися досвідом проходження практики, демонстрували креативні рішення, відповідали на запитання учасників і вкотре приємно здивували власними педагогічними напрацюваннями теорії та методики образотворчого мистецтва.

Аналіз звітної документації педагогічної практики в закладах освіти та художніх школах, активна участь кожного здобувача в обговоренні її результатів, позитивні відгуки керівників практики від баз практики підтвердили виконання здобувачами освіти робочої програми відповідної практики та сформованість передбачених робочою програмою практики компетентностей.                                                            Всім здобувачам вищої освіти практику зараховано.

У ВИЖНИЦЬКОМУ ФАХОВОМУ КОЛЕДЖІ
МИСТЕЦТВ ТА ДИЗАЙНУ ІМЕНІ ВАСИЛЯ ШКРІБЛЯКА ВІДБУЛАСЯ ПІДСУМКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ
ПРОХОДЖЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

     01 березня 2023 року у Вижницькому фаховому коледжі мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка відбулася підсумкова конференція за результатами проходження педагогічної практики студентами ІІІ курсу спеціальності 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація, спеціалізації Образотворче мистецтво та креслення. Базою практики для студентів стали Комунальний заклад «Вижницька спеціалізована школа-інтернат I-III ступенів з поглибненим вивченням окремих предметів та курсів художньо-естетичного циклу імені Назарія Яремчука» та опорний заклад “Вашківецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів“.       

    У складі конференції працювали директор коледжу Роман Гаврилюк, заступник директора коледжу Віра Фижделюк, керівники практики: Олена Круглюк, Катерина Мельничук, голова циклової комісії Зіновія Сірецька.

     Роман Гаврилюк,   директор Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка зазначив, що держава не стоїть осторонь освіти: змінюються тенденції в освіті, вагомим аспектом є творчість вчителя, освоєння новітніх освітніх технологій, потреба постійно вчитися.

     Всі учасники конференції акцентували увагу на професійно-педагогічій підготовці майбутніх учителів – як складному, багатогранному і тривалому процесі, який здійснюється протягом усього періоду навчання студентів в  навчальному закладі.

     Катерина Мельничук, викладач-методист опорного закладу “Вашківецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів“, поділилася досвідом роботи з використання дистанційних технологій в умовах сучасної школи.

    Валерій Клим, директор  Комунального закладу «Вижницька спеціалізована школа-інтернат I-III ступенів з поглибненим вивченням окремих предметів та курсів художньо-естетичного циклу імені Назарія Яремчука»   відвідав уроки студентів – практикантів та зробив професійний аналіз з практичними рекомендаціями. Досвідчена викладач Оксана Крильчук професійно виконала повноваження керівника практики від школи. Досвідом роботи щедро ділилася Ганна Чев’юк.

    Студенти-практиканти підтвердили отриманий практичний досвід якісними відгуками від керівників баз практик та практико-зорієнтованими презентаціями – звітами: презентації кейс – урока «Майбутнє України через творчість Марії Примаченко», виховних  заходів. Злагоджена робота дала хороший результат – узагальнено, систематизовано і поглиблено загально-педагогічні знання, уміння і навички.  

                                                                                                                                        Керівник практики від коледжу                                    Олена Круглюк

Звітна конференція про проходження педагогічної практики студентами III курсу спеціалізації “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»

      У коледжі відбулася звітна конференція з педагогічної практики, в якій взяли участь директор коледжу Роман Гаврилюк, керівник практики від школи Ганна Чев’юк, викладач коледжу Ірина Ребенчук, голова циклової комісії Зіновія Сірецька.

   Практика як одна з найважливіших складових професійної підготовки фахівця завжди стоїть на порядку денному директора коледжу, викладачів. Саме тому під час діалогу з студентами для Романа Миколайовича була важлива думка студента з питань організації та проведення практики.

   Ганна Чев’юк, наголосила на належній теоретичній та практичній підготовці здобувачів  і побажала їм подальшого професійного становлення.

   Усі учасники були активними і радо ділилися своїми напрацюваннями, застосованими методами, прийомами, засобами в умовах дистанційного навчання. Кожен учасник конференції презентував свою роботу, захищав, доповнював, задавав питання.

Всі доповіді та робота студентів були позитивно оцінені.

Керівник практики від коледжу                                  Олена Круглюк

ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Відповідно до наказу  директора Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка Романа ГАВРИЛЮКА від 21 січня  2022 р. «Про організацію освітнього процесу у період обмежувальних протиепідемічних заходів» та наказу директора комунальнного закладу «Вижницька спеціалізована школа-інтернат  I-III ступенів з поглибненим вивченням окремих предметів та курсів художньо-естетичного циклу імені Назарія Яремчука» Валерія КЛИМА педагогічна практика студентів коледжу проводиться у дистанційній формі.

Студенти-практикани:

 1. Перед початком педагогічної практики пройшлиІнструктаж з техніки безпеки та охорони життя і здоров’я суб’єктів педагогічної практики.
 2. Ознайомилися зі шкільною документацією (планами вчителів, класних керівників) і в перші дні практики сформували індивідуальний план.
 3. Взяли контакти вчителів і класного керівника прикріпленого класу, з’ясували, на яких платформах, за допомогою яких месенджерів, у яких групах працюватимуть учні класу під час карантину. З дозволу вчителів і батьків приєднатись до цих груп.
 4. Взяли консультації у керівника практики.
 5. Вчасно готують конспекти навчальних і виховних заходів, надають їх керівнику для перевірки. За результатами перевірки й повторної консультації виправляють недоліки та надають керівнику для затвердження.
 6. Розробляють власні авторські підбірки відео або текстового контенту, турбуються про психоемоційний стан учнів і для цього виділяють більше часу на відповіді дітей, спільне обговорення виконаних навчальних завдань –це задовільнить потреби учнів у спілкуванні, підтвердить їхню самооцінку, стимулюватиме внутрішню навчальну мотивацію, дасть можливість для емоційної розрядки.
 7. Працюють над професійною самоосвітою, виконанням індивідуальних завдань.

Готують презентацію з фотографіями екрану під час проведення занять і заходів (із зазначенням дати, теми, кількості учасників тощо).

 1. Формують папку зі звітними матеріалами.
 2. Староста групи практикантів створила групу у Viber  для обговорення результатів практичної діяльності, долучивши студентів групи і керівника.
 3. Важливо!

 Модель дистанційного навчання учнів в умовах карантину повинна бути більш гнучкою, спонукати учнів до самостійності, враховувати:

 • індивідуальні та вікові потреби дітей;
 • етику електронної взаємодії;
 • захист інтересів учнів

Керівник практики від коледжу                                         Олена КРУГЛЮК

Педагогічна практика

Одна із найважливіших складових професійної підготовки майбутнього вчителя. Зміст фахової підготовки в коледжі максимально наближений до теорії і практики навчання й виховання.

Як все було...

Різні види педагогічної практики сприяють процесу становлення студента як майбутнього фахівця, допомагають опановувати специфіку роботи з дітьми в умовах навчальних закладів різних типів, здобувати перший педагогічний досвід.
олена круглюк
Завідувач методичного кабінету

Студенти коледжу мають змогу проходити педагогічну практику у Вижницькій спеціалізованій школі-інтернат
І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів художньо-естетичного циклу
імені Назарія Яремчука.

В цій школі створені художні класи і  це дає  можливість викладати рисунок, живопис, художню культуру, композицію, ліпку, трудове навчання. Керівником практики від школи призначена Крильчук Оксана Василівна, не лише вчитель образотворчого мистецтва  а і художник. Для проведення цікавих, змістовних, творчих уроків володіє різними техніками образотворчого мистецтва: малюнком, живописом, композицією, скульптурою, різними видами декоративно-прикладного мистецтва.  Для учнів школи  Оксана Василівна, вчитель образотворчого мистецтва –  взірець, з якого завжди можна взяти приклад, який  може навчити створювати прекрасне своїми руками і отримувати багато задоволення. А студенти за період педагогічної практики працювали з  професійним фахівцем, вчителем, просто хорошою людиною. В минулому випускницею Вижницького коледжу, яка добре знає мистецьку школу навчального закладу, знання якої служать добром не тільки  Україні. Для користування студентам було надано  навчально-методичне оснащення кабінетів, бібліотечний фонд. Працівники коледжу знають, що для директора коледжу Романа Миколайовича, його заступників другорядних питань немає. Питання практичної підготовки – одне з актуальних і тому часто обговорюється всіма педагогічними форумами. Викладачі коледжу переконані,  що освітню реформу потрібно починати з підготовки сучасного вчителя в оновленому навчальному закладі із педагогами-наставниками, які знають про школу значно більше, ніж з особистих спогадів навчання.

І від себе...

Про роль мистецтва у формуванні особистості хочеться поговорити окремо. Пропонуємо прочитати статтю «Мистецтво як один із головних предметів у школі» (автор – Ольга Просіна, к.п.н, провідний науковий співробітник лабораторії позашкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України, заступник головного редактора журналу «Мистецтво та освіта»). 

Перші дні у школі

У студентів ІІІ курсу спеціальності «Образотворче мистецтво та креслення» розпочалася педагогічна практика у Вижницькій спеціалізованій школі-інтернат І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів художньо-естетичного циклу імені Н. Яремчука.

Перші кроки педагогічної роботи. Це перша можливість спробувати себе в ролі педагога, закріпити і поглибити знання, отримати вміння і навички, необхідні для майбутньої роботи.

 Сподіваємося, що здобуті студентами під час педагогічної практики знання, практичні вміння і навички неодмінно знадобляться в їх майбутній педагогічній діяльності і сприятимуть професійному становленню й зростанню. Успіхів вам.

 

Завідувач НМК                                    О.І. Круглюк