Виставкова діяльність

Коли говорять гармати, музи … не мовчать

     Перефразований у заголовку відомий латинський вислів знайшов своє підтвердження у культурних подіях, що відбуваються у Вижниці. 15 грудня у Будинку художника було презентовано виставку творчих робіт викладачів Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну.
      На відкритті виставки директор коледжу Роман Гаврилюк висловив упевненість, що такі виставки будуть проводитись викладачами коледжу регулярно. Завдячуючи героїчній боротьбі воїнів ЗСУ проти озвірілого ворога, наші люди мають змогу жити, творити, духовно розвиватись. І це дуже важливо, адже одним із основних завдань загарбників є знищення української ідентичності, в основі якої поряд з волелюбністю є тяга до прекрасного в житті.
Експозиція виставки складається з вибраних творів викладачів, що представляють майже весь спектр творів образотворчого та декоративно прикладного мистецтва: різноманітні живописні та графічні твори, мистецькі вироби з дерева, металу, вишивки, ткацтва, графічного дизайну.
     Творчі роботи викладачів нагадали відвідувачам про прекрасний світ природи і мистецтва, надали можливість поділитися своїм професійним досвідом зі студентами коледжу та звичайними відвідувачами.
     Бачити красу в природі, мистецтві, людині, захищати її – такий лейтмотив виставки.

Стежками творчості Володимира Воронюка

  За результатами пленеру, 19 жовтня, у приміщенні Вижницького будинку художника відбулося відкриття підсумкової пленерної виставки “Стежинами творчості Володимира Воронюка”, де було представлено роботи етюдного й ескізного планів. Художникам вдалося зобразити на полотнах красу і гармонію краєвидів осінньої Вижниччини. Пейзажі представляють різноманітність творчої манери учасників пленеру, їх професійний підхід у вирішенні мальовничих завдань. Виставка є діючою, отже її можна відвідати та насолодитись картинами митців.

З Буковиною в серці

         24 травня в ART просторі  Надвірнянської дитячої художньої школи відбулося відкриття виставки студентських робіт коледжу “З Буковиною в серці”.
       Експозиція презентує твори живопису та декоративно-прикладного мистецтва, що демонструють різноманіття творчих манер і художніх образів. Щиро дякуємо організаторам та гостям за атмосферну та теплу зустріч!
         Тож ласкаво просимо відвідати виставку за адресою: вул. Котляревського 3, м. Надвірна, Івано-Франківська обл.

Художнє ткацтво
в історичному контексті

      23 травня 2023 року в Чернівецькому обласному художньому музеї відкрилась виставка курсових та дипломних робіт студентів  коледжу “Художнє ткацтво” (в історичному контексті).
ВИКОРИСТАННЯ ТРАДИЦІЙ І НОВАТОРСЬКИХ ПІДХОДІВ У КОМПОЗИЦІЙНОМУ ВИРІШЕННІ ТЕКСТИЛЬНИХ ВИРОБІВ
      Традиційна культура орнаменту займає особливе місце у численних творах, виконаних у техніках ткацтва. Праці студентів та випускників Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка відзначаються глибинним пластичним відчуттям кольору, гармонійною побудовою барвистої гами, в чому проявляється потужний та безпосередній вплив традиційного буковинського килимарства. Молоді митці широко використовують авторські інтерпретації традиційного орнаментального декору з його складною знаковою системою та викристалізованою упродовж століть символікою. Значною популярністю користуються, зокрема, композиційні схеми, притаманні для давнього в регіоні писанкарства. Спостерігаємо практику вилучення окремих звичних елементів орнаменту із загального орнаментального ряду та переведення їх у ранг асоціативних сюжетно-тематичних композицій. Поруч із цим студенти і випускники все частіше звертаються до авторських зображально-живописних композицій, де текстильні вироби вочевидь межують із декоративним малярством. Крім площинних складових, у цьому разі можуть з’являтися об’ємно-просторові деталі.
Кандидат мистецтвознавства,
Заслужений діяч мистецтв України,
директор Вижницького фахового коледжу
мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка,
член Спілки дизайнерів України
Роман Миколайович ГАВРИЛЮК
Відділ «ХУДОЖНЄ ТКАЦТВО» – одна з поважних творчих майстерень коледжу.
     Історія становлення відділу позначена кількома етапами, що становлять невід’ємну складову сучасного практичного і педагогічного досвіду. Перший етап, що передує появі художнього ткацтва, пов’язаний з діяльністю килимоткацького відділення. Його програма відповідала ремісничим засадам, та носила переважно промисловий характер. Тут широко практикувалося виготовлення тематичних килимів, зокрема, у перше повоєнне десятиріччя, коли вони набули особливої популярності. У 1955 році поряд з відділом «Килимарство» було організовано відділ «Художнє ткацтво», що знаменує другий етап становлення відділу. Його розвитку сприяла робота молодих та талановитих викладачів-художників, а саме: І.С.Баричев, В.П.Куров, П.І.Матвієнков, В.І.Нікуліна, Є.М.Тиріна та інші. Протягом декількох років два відділи працювали паралельно. Після їх об’єднання роботу циклової комісії очолив І.С.Баричев. У період організації нового відділу проведена велика робота по створенню навчально-методичної та матеріальної бази. За проектами викладача Баричева І.С. майстер Ключан М.І. виготовив малогабаритні ткацькі верстати, досить оригінальні та унікальні за зовнішніми та внутрішніми характеристиками. Трохи згодом ними ж були створені верстати звичайних розмірів, що давало можливість учням на практиці вивчати технологію художнього ткацтва.
     Велика увага зверталася на вивчення студентами кращих зразків народного мистецтва нашого краю, та усієї країни. Ведеться дослідницька робота, збирають зразки місцевих народних вишивок, тканин, замальовок буковинських килимів. В 1960 році відбувся перший випуск спеціалістів художнього ткацтва. Тематика дипломних робіт була дуже різноманітною: візерункові тканини, скатертини, портьєри, покривала, доріжки тощо…
З активізацією пошуків нових художньо-виражальних засобів, введенням певних методологічних удосконалень молодим поколінням педагогів, дозволяють говорити про третій етап ґенези художнього ткацтва у коледжі. Інноваційний підхід І.І.Баричевої до текстилю перетворив очолюваний (з 1995 по 2002рр.) нею відділ на своєрідну розумову скриню. Під її керівництвом студенти створюють нові цікаві роботи на основі кращих зразків традиційного мистецтва.
     За багаторічне існування, художнє ткацтво у Вижницькому коледжі перетворилося на самобутній осередок. Школа, як відомо, починається в школі, і вже далі художник на цій основі розвивається як творча індивідуальність, водночас йому не потрібно витрачати десятиріччя на пошуки і відкриття секретів ремесла. Схема «ремесло – мистецтво» плідно реалізовуються в контексті нашого осередку, який у своїй інтерпретації творчого процесу тяжіє до виховання пластичного мислення – виражальними засобами текстилю. Опора на чітко визначену Етно регіональну традицію, багатий практичний досвід, мобільність щодо новітніх реалій сучасного текстилю, а також професіоналізм, знання ремесла є фундаментальними засадами нашої фахової школи.

"Писанка перемоги"

Ласкаво просимо відвідати виставку дипломних та курсових робіт студентів Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка «Писанка перемоги» в Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї за адресою: м.Чернівці, вул. О.Кобилянської, буд. 28.
Експозиція триватиме до 1 травня 2023 року 

"Стежинами творчості Володимира Воронюка"

   За результатами пленеру, 14 жовтня, у приміщенні Вижницького будинку художника відбулося відкриття підсумкової пленерної виставки “Стежинами творчості Володимира Воронюка”, де було представлено роботи етюдного й ескізного планів. Художникам вдалося зобразити на полотнах красу і гармонію краєвидів осінньої Вижниччини. Пейзажі представляють різноманітність творчої манери учасників пленеру, їх професійний підхід у вирішенні мальовничих завдань. Виставка є діючою, отже  її можна відвідати та насолодитись картинами митців.

   А зараз, вашій увазі – фотозвіт ⬇️

«МІСЦЕ ЗАРОДЖЕННЯ ІНІЦІАТИВ»

#анонс #виставка #ВФКМД
 
      📍 Ласкаво просимо відвідати виставку дипломних робіт студентів Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка «МІСЦЕ ЗАРОДЖЕННЯ ІНІЦІАТИВ» в Косівському музеї народного мистецтва побуту Гуцульщини за адресою:
вулиця Незалежності, 55, Косів, Івано-Франківська, 78600

"Арт-момент"

P1380032
 18 лютого о 12.00 год 2022 року в Будинку художника м. Вижниця відбулось відкриття виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва “Арт-момент”. На виставці представлені творчі роботи бакалаврів спеціальності 023 “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація” Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка.
 Декоративні панно, живописні натюрморти, кольористичні композиції… Твори майстрів надзвичайно різноманітні, як з точки зору манери виконання творів, так і за своїми сюжетами. Переконайтеся в цьому самі, відвідавши виставку “Арт-момент”!
 
Вхід вільний!

«Make art, not war»

   4 лютого 2020 року, в Чернівцях у виставковому залі Центру культури «Вернісаж» відбулось відкриття виставки «Make art, not war».
Її автори – четверо студентів, що цьогоріч завершують навчання за освітнім рівнем бакалавр і вчергове презентують у виставковому форматі власний досвід з живопису та графіки.
   Отримавши академічну мистецьку освіту, молоді художники переосмислюють її під кутом власного світосприйняття.
   Експресія, ніжність, динаміка, багатство кольору та емоцій – такі полярні враження виникають від побаченого. Та після знайомства з самими художниками все стає зрозуміло: вдумлива Антоніна Іпатій; бурхлива і щира Галина Арійчук; яскрава Надія Олійник; космічний і непередбачуваний Василь Стасюк… Отакий пряний мистецький коктейль)))
   Ця виставка не може не подобатись! Можете переконатись у цьому самі.

"ДИВОСВІТ БУКОВИНСЬКОГО МИСТЕЦТВА"


Ласкаво просимо відвідати виставку дипломних робіт студентів Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка «Дивосвіт Буковинського мистецтва» в музеї історії Надвірнянщини за адресою:
майдан Шевченка, 43, Надвірна, Івано-Франківська область

#виставка #Дивосвіт_Буковинського_мистецтва
      29 квітня об 14:00 год. відбудеться відкриття виставки студентських робіт Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка “ДИВОСВІТ БУКОВИНСЬКОГО МИСТЕЦТВА” присвячена 30-річчю незалежності України. В експозиції представлені роботи всіх творчих відділів навчального закладу, а саме спеціалізації:
Художня обробка дерева;
Художня обробка металлу;
Художнє ковальство ;
Художнє ткацтво;
Художня вишивка, моделювання та конструювання одягу;
Образотворче мистецтво та креслення
Живопис та графіка ;
Дизайн середовища ;
Дизайн одягу ;
Графічний дизайн .
За 115 років свого існування, незмінним є впевнений поступ студентів закладу до вершин мистецької майстерності. Художні вироби майстрів Вижниччини вирізняються локальною художньою образністю, орнаментикою, формотворенням тощо. Самобутні художні промисли гуцулів – різьба по дереву, ткацтво, художня вишивка, кераміка та писанкарство – плекаються і дотепер.

Ласкаво просимо відвідати експозицію за адресою: м. Чернівці, вул.. Кобилянської, 53, Центр культури «Вернісаж».

«У пошуках себе»

Краса – і тільки, трішечки краси,
душі нічого більше не потрібно…
Л.Костенко
5 лютого о 14 год. в мистецькій галереї Центру культури «Вернісаж» (м. Чернівці) відбудеться відкриття творчої студентської виставки «У пошуку себе».
Це розповідь про красу і її безкрайність, про юність і майстерність, мрії і плани, «учнівство» і досвід…
Автори презентованих робіт – студенти бакалаврського рівня вищої освіти Вижницького коледжу прикладного мистецтва, в яких за плечима вже є неабиякий досвід, знання, власне бачення картини світу. Але є ще й молодість з її нестримністю, прагненням до незвичайного й креативного…
Експозиція презентує твори живопису, графіки, декоративно-прикладного мистецтва, що демонструють різноманіття творчих манер і художніх картин світу. Портрети, пейзажі, сюжетні композиції, натюрморти, абстрактні мотиви, соковитий олійний живопис поруч з ніжною і прозорою аквареллю…
Та що тут розповідати? Варто побачити все на власні очі)))
Експозиція триватиме до 24 лютого.
Запрошуємо!