Туризм та оздоровлення

Туризм і оздоровлення

Туристичний старт 2023-24

     На виконання заходів Олімпійського тижня та з нагоди відзначення Дня фізичної фізкультури та спорту, проведено туристично-оздоровчий похід “Край в якому я навчаюсь”.
     Під час походу студенти милувались казковими пейзажами та краєвидами буковинських Карпат. Особливе враження на студентів справили Соколине око, Протяте каміння та Смугарські водоспади (Сич, Середній та Великий гук). Грали в рухливі ігри, оздоровлювалися силами природи, здружувалися та згуртовувалися.
     Особливо пам’ятним цей похід буде для студентів I курсів, адже вони вперше здійснили мандрівку як студенти коледжу.

Більше фото тут

Ювілейне сходження на Говерлу

       На виконання заходів покращення щоденної рухової активності, студенти коледжу здійснили ювілейне (60-те) сходження на найвищу вершину українських Карпат – Говерлу. Підрахунок ведеться з 1990 року. За 33 роки було організовано 60 сходжень. Цьогоріч весняна Говерла зустріла студентів ще по-зимовому, адже вона вкрита товстим шаром снігу. Проте в підніжжі вже панує весна: сонячні промені все сильніше зігрівають землю, а невеликі галявини та полонини вкриті першими весняними гірськими квітами-крокусами (шафранами). Студентська молодь успішно підкорила вершину, проявивши вольові та фізичні якості.
      Під час походу студенти грали в рухливі ігри, загартовувалися, готували їжу в природних умовах. Отримавши позитивний заряд емоцій, з новими силами та враженнями вони приступають до успішного завершення навчального семестру.
     В таких походах, формуються національно-патріотичні почуття до рідного краю, до України. Студенти вдячні ЗСУ за те, що мають можливість навчатися і подорожувати.
     Вперед! Разом до перемоги!

Сходження на гору Петрос

     17-18 березня, на виконання заходів покращення щоденної рухової активності, студентська молодь коледжу здійснила сходження на гору «Петрос». Це одна з найвищих вершин гірського масиву Чорногірського хребта, висота якого – 2020 метрів над рівнем моря.
За календарем вже весна, а «Петрос» ще вкритий товстим шаром снігу. Подорожуючи гірськими краями, студенти ознайомились із життям та побутом місцевих жителів, казковими краєвидами та панорамою Карпатських гір і полонин, розважались рухливими іграми, загартовувалися силами природи та успішно підкорили цю мальовничу вершину. 
     В таких походах у студентів проявляється сила волі, витривалість та цілеспрямованість, виховуються національно-патріотичні почуття до рідного краю, формуються туристичні навички та вміння.

Туристично-оздоровча поїздка

      На виконання заходів наказу МОН України від 27.10.21р. № 1141/4088 “Концепція розвитку щоденного спорту в закладах освіти, проведено туристично – оздоровчу поїздку студентів на гірськолижно-туристичний комплекс “Мигово”. Катались на ковзанах, санках та лижах, вивчили та вдосконалили найпростіші елементи техніки пересувань, отримали заряд позитивних емоцій.
      Студенти коледжу також завітали до Національного природного парку “Вижницький”, де познайомилися з флорою та фауною, які занесені до Червоної книги України. Провели мандрівку еколого-просвітницьким центром “Чотири пори року”, де зображено реальний світ природи, її зміну, явища і процеси, що в ній відбуваються та всі природні комплекси низькогірної зони Буковинських Карпат. Слід усвідомити, що сучасне ставлення людини до навколишнього середовища може призвести до непоправних наслідків для нас та майбутнього покоління.
     Такі заходи є вагомим елементом покращення щоденної рухової активності та формують відповідальне ставлення до власного здоров’я.

Туристично-оздоровчий похід

    В рамках заходів національно-патріотичного виховання молоді відбулося сходження на г.Петрос і підняття на її вершині Державного прапора України з автографами бойового підрозділу “Кракен”, які звільняють Харків від московитських окупантів. “Кракен” передали прапор зі своїми ініціалами в знак подяки ГО “Волонтери Вижниці”, тимчасово-переселеним жителям, працівникам, викладачам та студентській молоді коледжу за підтримку та виготовлення в стінах коледжу захисних, маскувальних сіток “кікімор”. В непростому сходженні на вершину, взяли участь студенти старших курсів відділення “Бакалавр” та студенти І-х курсів. На протязі всієї подорожі панувала дружня підтримка та взаємодопомога старших курсів.Студенти милувалися чарівною красою та краєвидами Карпат, життям та побутом місцевих жителів.

Разом до Перемоги! Все буде Україна!

Туристичний похід на гору Говерла

   Фарби гір часто бувають скупі, але намальовані вони дуже потужними, незвичайними мазками, які сильно впливають на людину. Труднощі походу ще більш загострюють почуття і роблять враження яскравішими. Потрапити на вершину Говерли, не відчуваючи тяжкості затяжного підйому не можливо. Чим важчий шлях, тим більше в кінці його відчуваєш значущість досягнення. Долати труднощі, знехтувавши комфорт, отримуючи нові враження від незвіданого, незвичного світу, ставши його частиною і живучи за його природним законом, ось справжня романтика, яку можуть дати гори! В цьому переконались студенти нашого коледжу, більшість з яких вперше підкорили найвищу вершину України!

Екскурсійні студентські тури,
як засіб пізнання мистецької України: палітра Львові

Початок жовтня став чудовою нагодою для студентів старших курсів навчального закладу відчути атмосферу старовинного міста з душею лева.

Львів – місто, якому за його красою і унікальною атмосферою не знайдеться рівного в цілій Україні: старовинне, із багатовіковою цікавою історією, красивою архітектурою та власною душею.

Впродовж багатьох століть кращі архітектори Європи втілювали у Львові свої творчі фантазії – саме тому тут гармонійно поєднуються багато різних стилів та епох. Незважаючи на складні історичні події більшість архітектурних шедеврів зберегли свій оригінальний вигляд. 

Прогулюючись вимощеною бруківкою стареньких вуличок, споглядаючи старовинні фасади будинків, відвідуючи численні музеї та мистецькі заклади освіти, студенти коледжу привідкрили для себе завісу казкового Львову.

Гостинно зустріла нас Львівська національна академія мистецтв: поспілкувалися з професором кафедри монументально-декоративної скульптури, Заслуженим діячем мистецтв України – Іваном Васильовичем Микитюком; цікавий огляд дипломних робіт провів професор Роман Якимович Василик, засновник кафедри сакрального мистецтва, Народний художник України; старший викладач кафедри академічного рисунку Юліан Федорович Савко, скульптор, живописець та графік з вдячністю згадав викладачів Вижницького мистецького закладу, які навчали його – Валерія Павловича Жаворонкова та Зінаїду Пилипівну Лизун. А далі приємно було зустріти минулорічну випускницю коледжу, а нині студентку Академії – Тетяну Кіріяк!

Унікальним, багатогранним і цікавим для кожного студента став Національний музей імені Андрея Шептицького, який презентував глядачам виставковий проєкт «Марія Примаченко. Дарую Україні!». Творчість української народної художниці – прекрасне, дивовижне, утаємничене, і до кінця незбагнене явище. До експозиції потрапили вісімдесят творів художниці з колекції київського мистецтвознавця, академіка Едуарда Димшица, який збирав їх упродовж останніх 30 років. Студентів вразила яскрава, гармонійно збалансована колористика творів Марії Примаченко, різноманітність композиційних вирішень та багата орнаментика – рослинна та геометрична, сюжетне різнобарв’я.

Львів – культурна столиця України. В цьому переконалися, коли споглядали величезну  кількість музеїв: музей історії Львівщини, музей скла, музей історії релігії, аптека-музей. А загалом, понад 40 музеїв налічує місто. 89 пам’ятників Львова сьогодні мають статус пам’ятки монументального мистецтва. У об’єктивах фотокамер зафіксовано пам’ятники Михайлу Грушевському, Володимиру Івасюку, Тарасу Шевченко, Василеві Стефанику, Івану Федорову та Дровняку Никифорові-Епіфанію.

Студенти підсумували, що «Львів це місто вражень та натхнення, в яке варто повертатися»,  адже його барвистість надихає до подальшої творчості!

 

Ольга Марковська,

в. о. заст. директора з виховної роботи

Традиційний вересневий похід
– неповторна коледжівська подія!

   Вже багато років поспіль, саме у вересні, студентський актив коледжу викладачі та незмінний керівник фізичного виховання   організовують оздоровчий похід для студентів нового набору, аби разом помилуватися красою нашого краю, підкорити найкрасивіші гірські вершини Карпат та зробити пам’ятне фото на довгу згадку про студентські роки, такі яскраві та неповторні. Власне, як ви розумієте, коледжівські традиції залишаються незмінними!
    За день походу учасники здолали майже 20 кілометрів, прогулялися неймовірним Соколиним оком, побачили на власні очі славнозвісне Протяте каміння, помилувалися Смугарськими водоспадами та назбирали лісових дарів!
    Родзинкою цієї події стало те, що випускні курси виявили бажання саме в поході здійснити Посвяту першокурсників у студенти, – тож, запропонували їм заслухати Клятву студента на полонині біля вогнища. Першокурсники «попрощалися» зі своїм шкільним життям, спаливши занотовані звернення до нього на багатті, і написали послання в майбутнє, яке сховали на галявині. Разом співали пісень, милувалися краєвидами та раділи, що мають змогу бути вільними людьми на своїй рідній землі!
   Традиційний вересневий похід сприяє гуртуванню студентської спільноти, гартує їх мислення, тіла і командний дух, дарує багато позитивних емоцій та запам’ятовується на все життя!

Ольга Марковська,
в.о.заст. директора з виховної роботи

Туристичний старт

Урочище Лужки –перевал Німчич – Протяте каміння – Соколине око…  Маршрут цьогорічного першого туристичного походу для студентів-першокурсників було складено неймовірно вдало. Розпочалось суботнє сходження з урочища Лужки. Далі, серпантином піднялись на перевал Німчич, де сходяться межі Вижницького і Путильського районів. І звідти, стежкою,  через полонину та гору Просічна (913 м. над рівнем моря) наші юні туристи вийшли до мальовничих скель Протятого каміння й Соколиного ока.

Найбільше враження на студентів справив унікальний для українських Карпат 20-метровий карстовий міст на висоті 40 м.

Вдалося не лише виконати офіційну частину – план заходів у рамках проведення Олімпійського тижня, а й пограти в рухливі ігри, позбирати гриби та ягоди, просто помилуватись красою навколо…

Мальовничі Карпати і яскраві враження про похід тепер переглядатимемо на  сотнях фото. Нехай надихають нас на навчання!