Циклова комісія художнього ткацтва

P1560700

     Відділ «Художнє ткацтво»   – один з найстаріших та найперспективніших творчих майстерень Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім.В.Ю.Шкрібляка.

       Історія становлення відділу позначена кількома етапами, що становлять невід’ємну складову сучасного практичного і педагогічного досвіду. Перший етап, що передує появі художнього ткацтва, пов’язаний з діяльністю килимоткацького відділення. Його програма відповідала ремісничим засадам, та носила переважно промисловий характер. Тут широко практикувалося виготовлення тематичних килимів, зокрема, у перше повоєнне десятиріччя, коли вони набули особливої популярності. У 1955 році поряд з відділом «Килимарство» було організовано відділ «Художнє ткацтво», що знаменує другий етап становлення відділу. Його розвитку сприяла робота молодих та талановитих викладачів-художників, а саме: І.С.Баричев, В.П.Куров, П.І.Матвієнков, В.І.Нікуліна та інші. Протягом декількох років два відділи працювали паралельно. Після їх об’єднання роботу циклової комісії очолив І.С.Баричев. У період організації нового відділу проведена велика робота по створенню навчально-методичної та матеріальної бази. За проектами викладача Баричева І.С. майстер Ключан М.І. виготовив малогабаритні ткацькі верстати, досить оригінальні та унікальні за зовнішніми та внутрішніми характеристиками. Трохи згодом ними ж були створені верстати звичайних розмірів, що давало можливість учням на практиці вивчати технологію художнього ткацтва.

ВИКЛАДАЧІ

 ОКСАНА ПЕТРАЩУК-ГИНГА 

викладач професійної майстерності.

Освіта:  вища, Львівська академія мистецтв.

Загальний стаж педагогічної роботи: 13 років.

Кваліфікаційна категорія: Спеціаліст вищої категорії.

Педагогічне кредо:«Навчати студентів творити українське – за змістом, духом, пошануванням традицій і невтомним пошуком нового».

P1850837

ГАЛЕРЕЯ НАТХНЕННЯ