Як не піддаватися паніці в період пандемії короновірусу.
Ситуація, викликана пандемією коронавірусу, дійсно тривожна. Залишатися байдужим непросто. Та лише від нас залежить, як саме реагувати на це: мати холодну голову й зберігати спокій чи впадати в паніку. Щодня нас оточує безліч вірусів і шкідливих бактерій. Але як часто ми задаємося питанням, з яким конкретно вірусом сьогодні зіткнулися? Про це ми замислюємося тільки коли виявляємо у себе симптоматику. Будь-який вірус проходить свій цикл, і якщо імунітет сильний, то цей цикл навіть не запускається. Тому, якщо у вас з’явився кашель не потрібно одразу ж панікувати. Пропоную обрати методи, які будуть найбільш ефективними для вас та допоможуть не панікувати.
1.Фільтруйте джерела інформації
Читайте новини лише на перевірених ресурсах, яким можна довіряти. Менше коментуйте та поширюйте інформацію про коронавірус. Чим більше втягуєтеся в розмови, що нагнітають ситуацію, тим страшнішу картину змальовує мозок. І чим густішими стають «фарби», тим важче «променю» раціональності пробитися крізь них та достукатися до вас.
- Приділіть особливу увагу собі та своїм рідним
Краще витратьте час, який проводите в інтернеті, на спілкування з рідними, вивчення іноземної мови, читання. Врешті, навчіться готувати нову страву. Це допоможе вашій психіці відпочити й «очиститися» та дасть змогу більш спокійно й раціонально опрацьовувати інформацію.
- Записуйте те, що хвилює
Це допоможе перенести тривогу в іншу площину (на папір) та трохи заспокоїтися. Окрім того, хвилювання шкодить сну. А, як відомо, недосипання послаблює імунітет та робить вас більш вразливими до хвороб.
- Будьте тут і зараз
Хвилювання й тривожність – це проекція себе в майбутньому. Якщо є реальні причини, які загрожують здоров’ю, вашому чи близьких, поміркуйте, як можете мінімізувати чи усунути їх. Та якщо цей страх продукується просто прочитанням новин, спробуйте відпустити його та зосередитися на тому, що дійсно відбувається тут і зараз.
- Переключайте діяльність
Переключіться на виконання монотонних домашніх справ, щойно почали відчувати, що страх та паніка наростають. Прання, прибирання, перегляд улюблнго фільму, приготування їжі дають певний релакс та можливість відволіктися від факторів стресу.
- Говоріть про почуття
Говоріть з рідними та близькими про свої почуття. Або ж зверніться до психолога. Відчувати страх та тривогу не соромно. Більше того, хвилюватися про здоров’я та життя, своє й рідних – природно. Розмова з близькими чи фахівцем допоможе заспокоїтися та подивитися на ситуацію під іншим кутом.
7.Концентруйтеся на позитиві
Наш мозок гостріше реагує на негативні події. Крім того, він схильний робити з невідомого погане. Через це нам здається, що навкруги більше негативу, ніж позитиву. А інфопростір підсилює це відчуття. Впоратися з панікою непросто, але можливо. Головне – щире бажання та робота над собою.
ЗИЧУ ВСІМ ЗДОРОВ’Я ТА СПОКОЮ.
Практичний психолог Гакман М.Ю.