ТВОРЧІ ЗАДУМИ ПАВЛА ЖАВОРОНКОВА
Сьогодні вже аксіоматичними є твердження,
що творчі можливості закладені в кожній людині природою.
На певному етапі ці можливості мають бути керованими,
і саме вчитель може значною міроюсприяти розвитку особистості
та визначити напрямок цього процесу
Валерій ЖАВАРОНКОВ,
Заслужений працівник культури України
Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка є осередком професійної підготовки спеціалістів у галузі культури і мистецтва. Він виховав цілу плеяду відомих митців.
Сьогодні мова піде про талановитого художника, «викладача-методиста», випускника коледжу Павла Валерійовича Жаворонкова.
Павло Валерійович викладає дисципліни «Рисунок», «Композицію», «Графіку». Працює в техніці акварельного живопису, рисунка, ліногравюри, деревориту. Його надійною опорою і підтримкою завжди був батько, викладач коледжу, Заслужений працівник культури України Валерій Павлович Жаворонков. Перша персональна виставка робіт митця «Дорогою батька» була приурочена його пам’яті. Переданий у спадок від батька талант щедро реалізувався у роботах сина, ім’я якого дедалі частіше звучить на мистецьких заходах, обласних та регіональних виставках. Павло Жаворонков має персональні виставки, бере активну участь у проведені художніх виставок студентів та викладачів циклової комісії, учасник пленерів, мистецьких конкурсів.
В науковому доробку викладача навчальний посібник «Рисунок. Методи зображення на площині», рекомендований МОН України як навчальний посібник для студентів ЗВО.
Дистанційне навчання постало методичним викликом перед викладачами мистецьких дисциплін: індивідуальний контакт викладача з студентом потребує конкретної особистої демонстрації вміння бачити художню форму.
Це вимагає створення нових методик, які б дозволяли сформувати у студентів комплекс теоретичних знань, практичних умінь та навичок, необхідних для художньої роботи в сучасних закладах соціокультурної сфери, які забезпечать студентам коледжу можливість вільного доступу до працевлаштування, подальшого навчання та створення власних об’єктів образотворчого мистецтва. З цією метою викладачем створено серію навчальних фільмів з академічного рисунка та розміщено на його ютуб-каналі «pavel zhavoronkov».
Закладом освіти вивчаються запити на ринку праці та створюються нові спеціалізації. Однією з них є «Живопис та графіка». Павлом Валерійовичем напрацьовані навчальні програми спеціалізації, створюються навчальні комплекси методичного забезпечення викладання предметів нової спеціалізації. Відкритий майстер-клас викладача, який атестується, «Ліногравюра від «А» до «Я» став елементом демонстрації досвіду в техніці ліногравюри для викладачів коледжу, студентів.
Тендітне ставлення до яскравої творчої особистості, яка не народжується щодня і через те є унікальним явищем, – головна мета вищої мистецької освіти в навчальному закладі.
Завідувач НМК коледжу Олена КРУГЛЮК