Тренінг з тактичної медицини та першої домедичної допомоги        

Тренінг з тактичної медицини та першої домедичної допомоги

    У нинішній час дуже гостро стоїть питання надання першої домедичної допомоги як в умовах бойових дій, так і в цивільному житті. Одним із найважливіших видів домедичної допомоги, який впливає на виживання поранених є зупинка критичних кровотеч. Зокрема, в найскладніших випадках смертельна крововтрата може настати за час до 30 секунд. Тому дуже важливо швидко та правильно накласти кровоспинний турнікет та надати першу допомогу пораненій людині. Це дає змогу значно скоротити смертність серед травмованих осіб.

    Найбільш критичні ситуації, що виникають в умовах бойових дій стали причиною виникнення організації TCCC, яка створила набір правил порятунку поранених в умовах бойових дій M.A.R.C.H.

     Через це на базі ВФКМД імені Василя Шкібляка був організований і проведений п’ятигодинний тренінг з тактичної медицини та першої домедичної допомоги.

Навчання проводили представники спецпідрозділу, що мають досвід порятунку поранених в умовах бойових дій. Учасники прослухали лекцію про надання допомоги пораненим за алгоритмом M.A.R.C.H., навчилися надавати першу домедичну допомогу, накладати турнікети, евакуювати поранених. Познайомилися із тампонуванням відкритих ран у важкодоступних зонах.

     Захід, проведений на базі ВФКМД імені Василя Шкібляка, зібрав учнів, студентів 1-3-х курсів, викладачів коледжу, ВПО та місцевих мешканців.

    Організували захід для зацікавлених волонтерів за підтримки ГО “Волонтери Вижниці” (Людмила Мацюк) та викладачів коледжу С.В. Огданського, Г. М. Гринюк та М. С. Слобідчук.