Свято мистецтва та слова

Свято мистецтва

     Нещодавно, 21 лютого, у Міжнародний день рідної мови мені пощастило відвідати виставку графічних робіт талановитої молоді Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну у Чернівецькому виставковому залі «Вернісаж». Захід було організовано за сприяння викладача рисунка та графіки Жаворонкова П.В.
    Серед численних робіт, що заполонили виставкові зали, мене особливо вразили роботи студенток 2 курсу спеціалізації «Живопис та графіка» — Григоряк Анни та Одайської Оксани. Їхні твори присвячені літературному шедевру Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків».
    Оксана Одайська у своїх чотирьох графічних роботах відтворила епізод похорону головного героя повісті. Майстерно передаючи скорботу гуцулів та їх філософію життя, юна художниця зобразила традиційний танець, який відбувався за хатою покійника. Відчувається глибоке розуміння духу твору, адже сам Коцюбинський через імпресіоністичні словесні образи прагнув передати унікальне світосприйняття гуцулів.
    Але на цьому Оксана не зупинилася! Саме у Міжнародний день рідної мови вона здобула ще одну перемогу — II місце в обласному конкурсі з української мови серед студентів коледжів.
    Щиро вітаю тебе, Оксано! Бажаю натхнення, успіхів та творчого лету у світі мистецтва!

📌 Гора В.В., викладач української мови та літератури