Свято Гідності і Свободи

День Гідності і Свободи

         21 листопада, згідно з указом Президента України від 13 листопада 2014 року, відзначається День Гі́дності та Свобо́ди. Це свято має на меті утвердження в Україні ідеалів свободи та демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

     Інформаційна соціальна кампанія у цьому році відбувається під гаслом «Вільні творити майбутнє». Вона нагадує, що попри різні політичні погляди, українці вміють об’єднуватися задля відстоювання основних цінностей, а прагнення свободи пробуджує гідність. Так було у 2004 році під час Помаранчевої революції та у 2013-2014 роках під час Революції Гідності.

    Саме про це йшлося на Годині патріотичного виховання «Революція Гідності – погляд у майбутнє», проведену куратором Колотило Ольгою Іванівною та студентами ІІ курсу груп Дизайн середовища, Графічний дизайн та Живопис і графіка.

        Студенти у своїх розповідях згадали події 7 річної давнини на Майдані, Небесну сотню, а також події, що тривають, на жаль, і досі на Сході нашої країни – гібридну війну проти Незалежності України. Переглянули відеоподії 2013-14 років, вшанували патріотизм й мужність громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору, приєдналися до челенджу #бути_гідним та  висловили надії на те, що жертви учасників Євромайдану і воїнів АТО і ООС не даремні, і Україна врешті переможе.

Ольга Володимирівна Марковська
В. о. заст. директора з виховної роботи