Соборність рідної землі

«Соборність рідної землі – основа нації
й держави». В коледжі відбулася виховна година патріотичного спрямування, приурочена
до Дня Соборності України

Ольга Марковська
в.о. заступника директора з виховної роботи

Підготували захід студенти І курсу спеціалізацій Дизайн середовища, Графічний дизайн та Живопис і графіка зі своїм куратором О.І. Колотило.

Студенти читали вірші, провели історичний екскурс, театралізовано зобразили возз’єднання Заходу та Сходу, –  переконуючи присутніх, що Україна у будь-який час та в будь-яких реаліях залишається волелюбною і непохитною країною.

З виступу викладача історії України В.В. Кузика присутні дізналися, що Соборність втілює у собі безапеляційну необхідність територіальної єдності та об’єднує ідеї неподільності і незалежності української землі. Саме цю ідею мали за вектор українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Пилип Орлик. До ХХІ сторіччя вона стала основоположним принципом та наріжним каменем у боротьбі за національні інтереси України.

Директор коледжу Р.М. Гаврилюк, звертаючись до студентів, наголосив, що «за 101 рік український народ пройшов тернистий та важкий шлях свого становлення як держави. Цілі покоління поклали голови за незалежність України, а українські вояки гідно та мужньо захищали рідну землю від споконвічного ворога, який плюндрував її віками та морив голодоморами. Але на жаль, сьогодні виклики продовжуються, ворог веде гібридну війну проти України, намагаючись її роз’єднати. Тому, ми знову здаємо іспит на єдність та мудрість, як і тоді у 1919 році».

Всім присутнім запропонували перевірити свої знання за допомогою мініквесту «Віхи Дня Соборності».

Завершився захід молитвою за Україну, мир і спокій в нашій державі і продемонстрував прагнення українських молодих громадян до єдності і цілісності нашої країни.

Студенти переконалися, що єдність і свобода робить їх гідними нащадками своїх батьків, тому з великим трепетом слід зберігати цей безцінний скарб!