Сахро Степан Васильович


Народився 14 жовтня 1923 року в селі Рожнів Косівського повіту на Станіславщині.
Здобував освіту в Косівському училищі прикладного мистецтва, згодом у Львівському інституті декоративно-прикладного мистецтва.
У 1960 – 1978 рр. – викладач композиції на відділі «Художньої обробки дерева» Вижницького училища прикладного мистецтва. Деякий час працював директором училища (1962 р.).
Він любив своє покликання – сіяти добре, розумне, прекрасне і після себе залишив слід любові до рідної землі, колег та студентства. Життя присвятив молоді і понад усе цінував працелюбство.
Орнаментальні тарелі та скриньки, вази, рахви, баклаги, топірці, хлібниці, цукорниці майстра є лауреатами й дипломантами обласних, республіканських і міжнародних виставок, експонуються в музеях та приватних колекціях.
Лауреат літературно-мистецької премії імені Марка Черемшини за відродження традицій покутського різьбярства та вагомий внесок в розвиток народного мистецтва.
Він завжди пишався своїми вихованцями, серед них особливе місце належить членам Спілки художників України: Степану Марчуку, Миколі Теліженко, Дарії Андріяшко. Тішився успіхами Володимира Ворончака, Дмитра Курика, Степана Шандро, Володимира Марчука.
Працюючи викладачем, С.В. Сахро вніс багато пропозицій щодо покращення навчального процесу. Був автором програми для студентів середніх навчальних закладів прикладного мистецтва зі спеціальності «Художня обробка дерева», створив нові елементи у художній обробці дерева, які пізніше стали називатися «сахрівщина». Він із задоволенням віддавав цікаві ідеї учням і говорив: «Мої ідеї, але фантазія моїх студентів. Так що це вже їхні творчі вирішення і їхній задум. А мої залишаються зі мною».
В Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського зберігаються 10 творів митця.