Про Голодомор мовою мистецтва

ПРО ГОЛОДОМОР МОВОЮ МИСТЕЦТВА

   Кожної четвертої суботи листопада весь світ зберігає пам’ять про вбитих голодом та вшановує жертв Голодомору. В цьому році кожний свідомий українець запалить свічку пам’яті у своєму вікні 28 листопада о 16 годині. Метою цієї акції є вшанування пам’яті загиблих від голоду та застереження суспільства від повторення вчинення злочину геноциду.

   Щорічно, напередодні цієї трагічної дати, студенти навчального закладу через години історичної пам’яті, вечори – реквієми або просвітницькі документальні фільми знайомляться з трагічними сторінками українського народу, навчаються протистояти ненависті та порушенню прав людини, шляхом накопичення і поширення знань про Голодомор.

   26 листопада в навчальному закладі було проведено ряд заходів щодо вшанування жертв Голодомору. Зокрема,  студенти груп ІІ ОМК/ ХВ/ХОД разом з куратором Шутурмою М.Б.провели годину пам’яті  «Вогонь скорботи в серці на віки»; запалили свічки пам’яті в капличці, що розміщена на території навчального закладу; вихователь гуртожитку Марчук К.І. провела інформаційну розповідь для студентів, що проживають у гуртожитку; бібліотекою навчального закладу підготовлено виставку з даної тематики.

Мистецтво якнайкраще відображає трагізм цієї дати.

   В свій час Казимир Малевич виконав малюнок олівцем, відомий під назвою «Де серп і молот, там смерть і голод». На ньому зображені три фігури, обличчя яких замінено на серп і молот, хрест та труну.Французький історик мистецтва, автор кількох монографій про Малевича Жан-Клод Маркаде зазначав:«Малевич був єдиним художником, який показав трагічне становище українських селян під час злочинної примусової колективізації».

   Член Національної спілки художників України, Заслужений художник УкраїниОлег Шупляк на своєму мистецькому творі зобразив з колосків пшениці зображення матері та дитини, чим символізував весь трагізм цієї дати.

Студенти Вижницького мистецького освітнього закладу теж долучаються до створення творів з даної тематики:

   Тканий гобелен «Голодомор 1932-33 р.р.», виконаний Чорновською-Рошка Ольгою у 2009(Кер.Пустова Л.В.)

   Об’ємно-просторова кована композиція «ЖАХ ГОЛОДОМОРУ» у виконанні Рошки Івана (Кер. Труфен І.М.) в 2010 році і нині привертає увагу кожного відвідувача музею навчального закладу.

   В 2016 році декоративне панно під назвою «ГОЛОДОМОР», яке  створила Дереторська Мар’яна (Кер. Воробйова Г.П.). Дана дипломна робота отримала найвищу оцінку Державної екзаменаційної комісії.

О.В.Марковська,
в.о. заступника директора з виховної роботи