Попереджений — значить озброєний

Попереджений — значить озброєний

       Молодь активно користується інтернетом, однак підлітки часто не усвідомлюють небезпеки, яка пов’язана з діяльністю сумнівних онлайн-груп, кібербулінгом та цілеспрямованими маніпуляціями. У час гібридної агресії російської федерації українські правоохоронці фіксують збільшення спроб залучення підлітків до диверсійної діяльності.
     Як бути обачними в інтернеті та дотримуватися основних правил безпечної поведінки, студентам І курсів розповіла Юлія Петрівна Зельська, капітан поліції, старший інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції Вижницького районного відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області.
     «Особливе занепокоєння викликають спроби залучення через Telegram-канали неповнолітніх до скоєння підпалів та інших диверсій з боку країни-агресора», – повідомила вона.
     До поширених тактик ворога відносять: використання фейкових акаунтів, поширення «цікавих вакансій» з високою оплатою за прості завдання, запрошення до закритих груп, фейкові пропозиції роботи, використання особистої інформації для примусу до співпраці.
     Слід бути вкрай обережними з незнайомцями в інтернеті, розповідати дорослим про нові онлайн-знайомства, уникати сайтів із сумнівним вмістом, при отриманні пропозицій щодо скоєння диверсій – негайно повідомляти поліцію.
     Співпраця з ворогом може кваліфікуватися за статтями Кримінального кодексу України:
– ст. 111 (Державна зрада) – до довічного позбавлення волі;
– ст. 113 (Диверсія) – до довічного позбавлення волі;
– ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення майна) – до 10 років позбавлення волі.
      Згідно ч. 3 ст. 111 ККУ, громадяни України, які добровільно повідомляють органам влади про отримані від ворога завдання та не вчиняють жодних дій на їх виконання, звільняються від кримінальної відповідальності.