Плідна співпраця освітнього закладу

ПЛІДНА СПІВПРАЦЯ ОСВІТНЬОГО ЗАКЛАДУ

       Вижницький мистецький заклад вже давно славиться відновленням традицій, відродженням самобутнього українського мистецтва та поєднанням минулого і сучасного… Незважаючи на плин часу, Вижницька школа зберегла своє обличчя і залишається незмінним оберегом традиційного народного мистецтва нашого краю.  

        26.01.20 в навчальний заклад завітали поважні гості, а саме, Галина Литвин – виконавча директорка АОМС «Єврорегіон Карпати – Україна», Олексій Бойко – голова Чернівецької обласної ради, Михайло Андрюк – голова Вижницької районної ради, Олексій Чепіль – Вижницький міський голова.

      Перебуваючи на території  коледжу, представники ознайомилися з проєктом, учасником якого є Вижницький коледж прикладного мистецтва, реалізований в рамках Конкурсу підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, який організовує АОМС “Єврорегіон Карпати-Україна” «Налагодження міжрегіонального партнерства з Легіоновським повітом Республіки Польща як можливість популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону», покликаний налагодити стале міжрегіональне співробітництво між двома сусідніми районами Івано-Франківської і Чернівецької областей та органами місцевого самоврядування Легіоновського повіту Мазовецького воєводства Республіка Польща у сфері збереження, розвитку та популяризації автентичної історико-культурної спадщини Гуцульщини, культурних надбань польських партнерів. 

     Також було запрезентовано проєкт, учасником якого відповідно є Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка: «Популяризація історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону, шляхом збереження одягових традицій», який є продовженням вищевказаного проєкту та покликаний продовжити стале міжрегіональне співробітництво між двома сусідніми районами Івано-Франківської і Чернівецької областей у сфері збереження, розвитку та популяризації автентичної історико-культурної спадщини Гуцульщини, та на поширення досвіду реалізації подібних проектів серед інших регіонів Гуцульщини. Вперше етнографічна виставка в рамках даного проєкту містить часткову адаптацію для осіб з вадами слуху. 

    Гості були приємно вражені високим професійним рівнем освітнього закладу, багаторічними одяговими традиціями,  продемонстрованими у спеціально підготовленому фільмі,  відвідали музей  етнографії та старожитностей  Буковини та Гуцульщини,  який знаходиться на території навчального закладу.

     В рамках дієвої співпраці з “Єврорегіон Карпати-Україна” та Вижницької районної ради, коледжу було передано графічні планшети для комп’ютеризації та покращення навчального процесу.

     Також, на візиті, був продемонстрований проєкт “Підготовка проєктної документації для створення арт-центру на Вижниччині”, який пройшов Конкурс у 2020 та реалізовується в даний час і дасть потужну платформу для реалізації майбутніх культурних проєктів, зустрічей, тренінгів та інших не менш важливих подій для популяризації Гуцульського культурного краю.

         В рамках дієвої співпраці з “Єврорегіон Карпати-Україна”, Чернівецької обласної ради та Вижницької районної ради, коледжу було передано графічні планшети для комп’ютеризації та покращення навчального процесу. Освітній заклад щиро вдячний за плідну співпрацю та оцінений результат роботи освітнього закладу.