Діалог художників і полотен...
З 04 лютого по 17 лютого 2020 року в Центрі культури «Вернісаж» буде експонуватися виставка творчих робіт викладача Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка – Ірини Ребенчук та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича – Михайла Генцара. Виставка має назву «Палітра на долоні».
Вижницький коледж прикладного мистецтва – сучасний мистецький освітній заклад України. Вижницька мистецька школа завжди відзначалась своєю невичерпною творчою енергією, новітніми підходами і методами фахової освіти. Педагоги та майстри, починаючи з В. Ю.Шкрібляка, були не тільки видатними педагогами, але і віртуозними майстрами своєї спеціалізації. На кожному етапі розвитку, в період занепаду чи розквіту, фахівці працювали наполегливо та гідно, примножуючи доробок методологічного фундаменту Вижницької мистецької школи.
Кафедра декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича має важливе значення у процесах популяризації мистецьких народних традицій Буковини та сучасних професійно-художніх практик, які є носіями національної культури. Експозиції творів образотворчого мистецтва та виставки виробів декоративно-прикладного характеру виразно демонструють феномен українського етносу, свідчать про високий якісний рівень мистецької освіти в регіоні, дають можливість оцінити їх вагомий внесок у розвиток української художньої культури.
Історичний досвід засвідчує, що творчість художника успішно розвивається, насамперед, на підставі досконалого володіння зображувальними засобами рисунка і живопису, наявністю і вдосконаленням спостережливості і зорової пам’яті, просторового мислення, відчуття лінії, форми, кольору.
04лютого о 15.00
в Центрі культури «Вернісаж»
(вул. І.Франка, 15)
Виставка триватиме
до 17 лютого
Вхід вільний
Контактні особи:
Куваєва Лариса
Іллівна – 0500215929,
Ребенчук Ірина
Вікторівна – 0985819750,
Генцар Михайло Михайлович – 0684788571
e-mail:
vernisazh-buk@ukr.net
Учасники – викладачі з багатим творчим досвідом – представляють свої творчі доробки в царині живопису. Твори майстрів надзвичайно різноманітні, як з точки зору манери написання, так і за своїми сюжетами
Яскравий, широкий, контрастний живопис в одних роботах, гармонійно перетікає в ніжні нюанси пастельних відтінків, півтонів та делікатність мазків на інших роботах. Серед них натюрморти, пейзажі, портрети, виконані в техніці акварелі, пастелі, олії.
Ірина Ребенчук – це, одночасно, педагог та сформований професійний художник. Зберігаючи авторську основу майстерності у творах, мисткиня органічно поєднує традиції народного мистецтва та образотворчої засади Вижницької школи живопису. ЇЇ особливий стиль позначений тонким відчуттям прекрасного – це вібрація повітря і світла, стриманість і цілісність, чуттєвість і тендітність, віртуозне володіння техніками акварельного малярства та педагогічним досвідом. ЇЇ діяльність сприяє популяризації кращих духовних засад та національних мистецьких традицій.
Художник Михайло Генцар вважає, що сила мистецтва криється в духовній спрямованості митця. Саме нею він здійснює своє призначення, своє духовне покликання в цьому світі. Творчий принцип митця в тому, що суть національного він вбачає не в зовнішній атрибутиці, а у внутрішньому відчутті душі. Працює в сфері живопису, графіки та декоративно-прикладного мистецтва, іконопису. Та особлива любов у художника до пастелі, бо ця техніка має особливі ніжні, світлі тони і відтінки, якими художник делікатно запрошує нас здійснити подорож по місцях, що надихають його.
Діалог художника і полотна –час, коли формуються стосунки з натурою крізь призму відчуттів та почуттів. Завданням виставки є допомогти людям глибше зрозуміти істинне значення мистецтва в сучасному світі, розкрити та пізнати глибинні почуття, викликати шквал емоцій, примусити глядача, затамувавши подих дивитися і розуміти – мистецтво це рушійна сила!