Ніч у музеї старожитностей та етнографії Буковинської

Ніч у музеї старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини

   Вже стало традицією в переддень святкування річниці заснування Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка проводити Ніч у музеї старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини.
Відкриття Крайової школи різьбярства, токарства та металевої орнаментики у далекому 1905 році стало великою подією у житті нашого містечка Вижниця та, особливо, для тих людей, які зробили все, щоб школа почала діяти… Історія створення навчального закладу надзвичайно цікава і багатогранна. Знати та вивчати історію нашої Альма- Матері – обов’язок кожного студента.
   Метою заходу «Ніч у музеї» було розглянути з позицій ХХІ століття на основні етапи становлення нашого навчального закладу та згадати перших педагогів, які не мали вищої освіти, але організували навчальний процес на основі народної педагогіки. Це були визнані далеко за межами Буковини і Гуцульщини народні майстри: Василь Григорович Девдюк, Василь Юрійович Шкрібляк, Федір Васильович Гнатюк, Марко Мегеденюк, Пилип Лішовський. У заході брали участь викладачі коледжу, студенти перших курсів , а також , за традицією, були запрошені гості :Олена Чепух, завідувачка відділу з питань співробітництва та залучення інвестицій Вижницької районної ради, менеджер проєктів, як реалізуються за партнерства районної ради й нашого коледжу; Василь Григорович Марчук – голова товариства «Гуцульщина»;учні Вижницької школи мистецтв та Ганна Ватаманюк – учасниця міжнародних та всеукраїнських конкурсів, майстер народного мистецтва.
   Студенти, затамувавши подих, слухали виступи Козубовського Д.О. , який познайомив з історією заснування Крайової школи різьбярства, токарства та металевої орнаментики; Фижделюк В.Ю. – про вклад викладачів у розвиток навчального закладу; Марчука В.Г., Ватаманюк Г.В. Студенти-ведучі вели мову про перших вчителів школи, які не перенесли у нововідкриту школу свій власний авторський стиль і почерк, а відновили та розвинули буковинську школу художнього різьбярства. Саме перші вчителі, залишили наступним поколінням педагогів основи народної педагогічної науки, людської мудрості, яка сьогодні, нинішнім складом педагогів, свято культивується в нашому навчальному закладі.
   «Ніч у музеї» супроводжувався незабутньою мелодією Скорика у виконанні Ганни Ватаманюк, щирим спілкуванням та обговоренням притчі, яка прозвучала на початку дійства: в чому ж полягає щастя? Що символізують дві крапельки олії?
На завершення було проведено екскурсію у музеї, на якій вкотре було доведено, що матеріальна культура наших предків — це є генетичний код українського народу.

Марія Козубовська, викладач коледжу.