Ніч у музеї старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини

Вижницькому коледжу – 119 років!

Барвисті жовтневі дні особливо дорогі для кожного викладача, випускника чи студента Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка. У ці дні ми святкуємо чергову річницю з дня створення нашого навчального закладу, підбиваємо підсумки нашої роботи та плануємо дії на майбутнє.
 
Традиційним стало проведення в ці дні свята “Ніч у музеї старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини”. Відкриття Крайової школи різьбярства, токарства та металевої орнаментики в далекому 1905 році стало значущою подією для містечка Вижниця і для тих, хто сприяв її заснуванню. Це цілком закономірно, адже в сучасному світі, коли суспільний інтерес до історичних витоків, духовної спадщини українського народу, освіти, науки й культури зростає, важливо знати й цінувати людей, які творили нашу історію та збагачували скарбницю коледжу новими досягненнями.
 
15 жовтня в музеї старожитностей було людно. До нас завітали Іван Семців – волонтер, член української діаспори в Австралії, Олена Чепух – керуюча справами виконавчого апарату Вижницької районної ради, менеджер проєктів, реалізованих у партнерстві з нашим коледжем, Василь Марчук – голова Вижницького районного осередку Всеукраїнського товариства «Гуцульщина», Тетяна Соловйова – менеджер проєктів громадської організації «Центр розвитку громад. Ідея. Дія. Результат», а також викладачі нашого коледжу, студенти перших курсів та всі, хто небайдужий до цієї події.
 
Студенти-ведучі Оксана Одайська, Василіса Явдосюк і Софія Кривкіна говорили про те, як молоде покоління розуміє складність часу, в якому живе, і висловили подяку кожному воїнові за можливість навчатися в одному з найкращих навчальних закладів України, творити й радіти кожному мирному ранку.
Після вшанування пам’яті загиблих у війні, зокрема випускників Романа Скульчука та Едуарда Каралаша, які віддали своє життя за незалежність України, розпочалося святкове дійство в музеї. Гості вітали з річницею навчального закладу, а Козубовський Д.О., викладач коледжу, багаторічний директор, заслужений працівник освіти України, провів екскурс в історію заснування нашого коледжу. Коледж є найстарішим на Буковині й одним із найкращих мистецьких закладів України, що викликає справжню гордість!
 
2024 рік є передсвятковим роком перед славним ювілеєм закладу. Протягом навчального року музей старожитностей презентуватиме творчість наших випускників, які прославляють Альма-Матер. Адже гордістю будь-якого навчального закладу є його випускники. Наш коледж має ким пишатися: Герой України Василь Зінкевич, лауреати Шевченківської премії Василь Зінкевич та Іван Остафійчук, народні художники Володимир Шелудько, Микола Теліженко, Микола Білик та інші митці, які внесли вагомий вклад у розбудову України, прикрашаючи намисто українського мистецтва діамантами своєї творчості.
 
На святі була представлена творчість Володимира Воронюка, заслуженого художника України, викладача та випускника нашого коледжу. Хоч його зірка згасла рано, його спадщина продовжує жити, а в райських садах він, мабуть, малює, молячи про мир для всіх, кого любив і навчав.
 
Його дружина Оксана та син Андрій поділилися теплими спогадами про митця, а Іван Семців розповів про підтримку Воронюка у організації виставок в Австралії, а також про свою волонтерську діяльність. Ми щиро вдячні Івану та українській діаспорі за підтримку наших Збройних сил у цей важкий час!
 
Наш викладач графічного дизайну Вадим Перетятко, режисер фільму «Мистецтво без кордонів», презентував у своєму творінні багатогранний талант Володимира Воронюка, передаючи цінне послання митця для молодих художників. Присутні переглянули фільм і висловили свою вдячність аплодисментами.
Так, історія створення нашого навчального закладу є багатогранною і цікавою. Перші вчителі школи відновили та розвинули буковинську школу художнього різьбярства, передавши наступним поколінням педагогів знання та мудрість, яку ми дбайливо зберігаємо й примножуємо.
 
Минуле й майбутнє — це ціла епоха, яка продовжує збагачуватися відтоді, як у 1905 році було закладено підвалини нашого коледжу. Директор коледжу, заслужений діяч мистецтв України Роман Гаврилюк поділився своїми роздумами про майбутнє закладу, підкресливши, що наші випускники є неоціненним скарбом, що прославляє коледж по всій Україні.
 
**Віват Академії! Віват коледжу! Віват професорам усіх років! Віват випускникам!**
 
Марія Козубовська,
викладач коледжу, заслужений працівник освіти України,
завідувачка музею старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини.