Невеличка історія успіху

НЕВЕЛИЧКА ІСТОРІЯ УСПІХУ

     Краплі дощу поволі стікали по склу. Він дивився, як краплинки зустрічалися і утворювали велику краплю…

         Його серце було спокійне, розум світлий і чистий. Він знав, що шлях до успіху буде нелегким та, зупинятися не збирався. Вода додавала ЙОМУ сили і віри. Вода завжди шукає артерії виходу до океану.

      Успіх кожного з нас починається з маленьких краплиночок води, які наповнюють криницю нашого життя…

   Пропонуємо Вам невеличку історію успіху директора  Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка – Романа Гаврилюка. Його професійна діяльність найтіснішим чином переплелася з життям коледжу: розвитком нових спеціалізацій; відстоюванням позицій щодо збереження, дослідження і популяризації традиційного народного мистецтва; виходом художньої освіти на якісно новий щабель розуміння в українському суспільстві. Та, давайте про все по порядку…

      Роман Гаврилюк став студентом Вижницького коледжу прикладного мистецтва імені В. Ю. Шкрібляка у 1994 році. Обравши своїм фахом художню обробку дерева, здібний та цілеспрямований хлопець робить впевнені кроки у своєму професійному розвитку, цікавиться не лише технологією, практичною складовою роботи за фахом, але й працює творчо, досліджує, систематизує, аналізує… Тому закономірністю стало те, що після здобуття вищої освіти у Київському Інституті реклами, Роман повертається до своєї альма-матер, щоб стати її частинкою. З 2004 року – працює на відділі Дизайн середовища, згодом очолює його, а в 2015 році – стає директором коледжу. Саме з цього моменту починається період найбільш багатогранної діяльності Романа Гаврилюка. Коледж вкотре потрапляє у круговерть освітніх реформ і з кожним роком ситуація з мистецькою освітою в Україні все більше ускладнюється. Змінюються один за одним Міністри освіти і науки, виникають перманентні перешкоди для діяльності закладу. Проте молодий керівник долає ці виклики і разом з колективом, згуртованим навколо нього, прагне не просто зберегти заклад і з потужними традиціями, але й надати йому можливості для розвитку. У 2016 році – успішно вдається розширити освітню діяльність коледжу в сфері вищої освіти. Коледж починає готувати фахівців за бакалаврською освітньою програмою. Наступного, 2017 року, відкривається ще одна, нова спеціалізація – дизайн одягу. У 2019 році, аналізуючи стрімкий розвиток сучасних технологій у мистецтві, попит роботодавців та зацікавленість вступників, Роман Гаврилюк ініціює заснування одразу двох спеціалізацій: живопис та графіка і графічний дизайн. І в першу ж вступну кампанію за цими напрямками вдається здійснити повний набір.

        Ім’я Романа Гаврилюка сьогодні нерозривно асоціюється з Вижницьким коледжем мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка. Він є членом Спілки дизайнерів України; учасником та лауреатом фестивалів дизайну в Україні й за кордоном; керівником культурно-мистецьких проєктів; засновником та ініціатором міжнародних живописних пленерів, фахових мистецьких конкурсів і фестивалів; громадським діячем Вижниччини.

       Вагомим є і науковий доробок Романа Гаврилюка.

   1 жовтня 2020 року у Львівській національній академії мистецтв на засіданні Спеціалізованої вченої ради, Роман Миколайович, захистив кандидатську дисертацію за темою: «Декоративно-ужиткове мистецтво вижницької школи: традиції та новаторські творчі концепції, за спеціальністю 17.00.06 – декоративне і прикладне мистецтво».

   Наукові статті, що опубліковані у численних фахових виданнях України та за кордоном – презентують широкому загалу поціновувачів справжню сутність буковинського мистецтва: глибокого, самобутнього, колоритного, сучасного.

 Власним прикладом, Роман Миколайович довів, що наполегливість, цілеспрямованість та віра, є рушійною силою для досягнення успіху.  Що неможливе може стати можливим і досягнутим на відстані витягнутої руки.

     Романе Миколайовичу, вітаємо Вас зі здобуттям НАУКОВОГО СТУПЕНЯ КАНДИДАТА МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА та бажаємо завжди рухатися вперед, реалізовувати творчі задуми, наснаги та терпіння Вам на життєвому шляху!