Мистецька спадщина Степана Сахра

Мистецька спадщина Степана Сахра

Художня обробка дерева – невід’ємна складова української культури та народного мистецтва. А історія художнього деревообробництва багата особистостями, які були залюблені в свою справу і намагалися передати набуті знання своїм учням та послідовникам.

Саме про таку особистість йшла мова під час круглого столу «Мистецька спадщина Степана Сахра» з нагоди 100-річчя з дня народження майстра художньої обробки дерева, різьбяра та дизайнера, викладача, який за своє життя виховав сотні митців у Вижницькому та Косівському художніх училищах.

«Не знаючи історії, ̶ неможливо творити майбутнє. Минуле живе поряд з нами, і воно безцінне: це досвід та традиції, це найцінніше, з чого можна черпати мудрість, необхідну для побудови гідного майбутнього», ̶ саме такі думки висловлювали:Заслужений діяч мистецтв України Роман Гаврилюк,Заслужений працівник освіти України Дмитро Козубовський, Заслужені майстри народної творчості України Дмитро Курик, Володимир Запорожець та Володимир Ворончак, голови циклових комісій навчального закладу «Художняо бробка дерева» Олександр Марковський та «Загальноосвітніх, гуманітарних та соціально-природничих дисциплін» Василь Кузик.

Галина Сахро, донька Степана Васильовича, представила аудиторії авторські вироби батька. Змістовною для присутніх стала також презентація напрацювань, творчих композиційних проєктів митця, віртуальна подорож в кімнату-майстерню Степана Васильовича та Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, де зберігаються роботи автора.

Даний захід підтвердив, що історія та традиції українського народу для кожної освіченої людини – це не просто минуле, а його серце та душа.

Сподіваємося на подальші дослідження народного мистецтва краю та особистостей, причетних до його творення.