Майстер – клас «Чарівна писанка»

Майстер - клас «Чарівна писанка»

Вдягла весна мережану сорочку,
У день святий звільнившись від турбот,
І підіймає волошкові очі
До вищих, до церковних позолот.

Великдень всіх нас на гостини просить,

Малює сонце полотно небес,
І писанку, як усмішку підносить,
— Христос воскрес!  Воістину воскрес!

В. Крищенко

         Навесні, коли починає зеленіти оновлена земля, приходять до нас Великодні свята! Радість входить в кожне серце: ми зичимо один  одному щастя і обмінюємося писанками, – найвизначнішим елементом обрядової традиції Великодня.

        Перед Паскою у стінах навчального закладу завжди  пахне воском та фарбами: художники змінюють пензлі на писачки, запалюють свічки, і починають чаклувати, вносячи часточку своїх мрій, надій та сподівань в орнаменти завитків, ліній та хрестиків. Розпис писанки завжди індивідуальний: адже кожний обирає ті візерунки, які символізують його бажання на найближчий рік та створює власний символ Великодня.

         Цього року майстер-клас «Чарівна писанка» також доєднав до цього сакрального дійства та розкрив таємниці символічного змісту та історію виникнення писанок. Великодні писанки, зроблені руками наших студентів: Гоян Уляни ІІІ ДС, Мельничук Софії І ОМК, Думич Світлани І ОМК, Щербань Алли ІІ ХВ та Колотило Ірини ІІ ХВ стануть окрасою кожної оселі та принесуть справжнє Великоднє свято.

          Досвід організатора майстер-класу з писанкарства, викладача композиції та професійної майстерності Ольги Михайлівни Мицкан доводить важливість збереження християнських звичаїв та традицій українського народу. А ще майстриня стверджує, що спробувавши створювати гарні писанки один раз, зупинитися вже неможливо!

О.В.Марковська
в. о. заст. директора з виховної роботи