“Хто ми? Психоаналіз українців”

"Хто ми? Психоаналіз українців"

   Сьогодні, 3 жовтня, в Музеї старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини відбудеться показ та обговорення документального фільму «Хто ми? Психоаналіз українців».
   Нам не можна піддаватися паніці та вірити у фейки. Нам потрібно будувати і поширювати свою культуру попри те, що ворог намагається її знищити. Тому пропонуємо підняти наш дух, віру в наш народ та осмислити, чому все так відбувається зараз.
    Поширюйте, рекомендуйте, приходьте.
____________________________
P.S. Всі охочі матимуть змогу долучитись до збору коштів на допомогу Збройним Силам України.
Слава Україні🇺🇦
Скоро переможемо!

Обговорення-рефлексія фільму

    Людина без цінностей – не людина. Набути їх – непроста річ…Підлітки якраз ті люди, які активно вишукують і змінюють погляди на світ, відповідно формують свої цінності. Вижницьке творче об’єднання “Сабантуй” у співпраці з музеєм старожитностей та етнографії Буковинської  Гуцульщини провели “Хто ми? Психоаналіз українців”. Метою цього перегляду було відрефлексувати травми українського народу і їх вплив на теперішнє, виявити (або ні) ідентичність українського і набратися, підтвердити або ж деформувати свої цінності.
     Обговорення-рефлексія опісля перегляду була щира і відверта. Одна з організаторів цього незвичайного заходу Олександра Дячук, студентка коледжу, написала текст, де описала свої внутрішні травми, які, виявляється, тягнуться ще з радянських часів, в яких фізично вона ніколи не жила, але ментально потрапила: “Ми українці. Ми пройшли крізь століття страждань, що загартували наш дух, не зламали, проте значною мірою, скалічили нашу психіку. Всі ці жахливі події, що довелося пережити нашим предкам, відобразились на їхній свідомості, залишивши по собі травму, що сягає навіть нашого покоління. Особисто я, навіть на своєму ще поки не дуже великому досвіді, помічала її вплив, наприклад, замість того щоб брати активну участь у дискусіях і суперечках, якщо я не впевнена у своїй відповіді, я краще мовчатиму, не висовуватимусь, аби не сказати зайвого. Так, інодіце добре, зберегти свою репутацію, не сказавши якоїсьдурниці, проте як мені знати, що це справді булла дурниця, якщо я промовчала? Як ми маємовчитись на своїх помилках, а це між іншим найефективніший спосіб навчання, якщо ми не робимо цих помилок? Також це стосується і проблеми довіри, яка можливо зараз не так гостро, але все ж відчувається… Ми зобов’язані як мінімум проаналізувати свою поведінку в тих чи інших сферах і хоча б знайти її причину для того, щоб нарешті звільнитися від цієї травми і продовжити своє активнее життя далі, рухаючи країну вперед і залишати всі ті історичні жахи минулого лише у спогадах. На нашу долю випали також страшні події , які відбуваються і в нашій країні, які так само залишаться у нас в підсвідомості і по завершенню цієї війни нам так само потрібно буде боротися з її наслідками, щоб цього не довелося робити нашим нащадкам.”
    Всі присутні, а зібралися представники трьох поколінь, з великою цікавістю переглянули цей фільм і прийшли до висновку, що найбільш трагічні події 20 століття, саме перша і друга світові війни, Голодомор, розстріляне відродження, репресії і тотальний контроль понад 70 років під час окупації комуністичним режимом, це не просто трагічне минуле, а колективна психологічна травма, яка передалась нам, сучасним поколінням українців, і яка не дає змоги вийти на новий рівень суспільного і державного розвитку.
   Студенти коледжу пишаються тим, що вони українці та українки славного роду! Щасливі, що довелося народитися в країні зі славною історією, багатою культурою. Раді від того, що останнім часом вони все частіше звертаються до своїх давніх звичаїв, обрядів, які мають тисячолітні традиції. Всі виступаючі підкреслювали, що українська мова — одна з наймилозвучніших у світі! Вона повинна стати цементуючим, спільним знаменником єднання нації, втіленням національної ідеї, державності, відродження та розквіту України. Адже, попри столітні утиски, переслідування, український народ зберіг і свою мову, і національну культуру.
   Обговорення пройшло жваво, цікаво, повчально, інколи зі сльозами на очах, тому що всі, без винятку, вболівають за наше майбутнє і хочуть, щоб всі жили під мирним небом і творили добро на нашій землі, у рідній і незалежній державі.
   На завершення всі присутні на плакаті «Хто ми?» написали: незалежні, мудрі, майбутнє нації, єдині, найкращі, працьовиті, талановиті, горді, мужні, волелюбні.
    У рамках акції «Все буде Україна!», яка проводиться у Вижницькому фаховому коледжі мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка, всі присутні взяли участь у зборі коштів на підтримку ЗСУ.

                                                  Ірина Слепенюк, студентка коледжу, одна із засновниць”Сабантуя”

Дізнатися про наступні заходи “Сабантуя” можна тут:
https://instagram.com/sabantuiiii?igshid=YmMyMTA2M2Y=