«Голодомор»

«Голодомор»

   Дзвони людської невмирущої пам’яті про страшні події в нашій вітчизняній історії мають болючу назву «Голодомор». Кількість уморених голодом, напевно, ніхто і ніколи не підрахує точно.

   У Вижницькому коледжі прикладного мистецтва, вперше на теренах району, а саме у листопаді 1992 року, було проведено вечір – реквієм «Коли ми вмирали, нам дзвони не грали», присвячений пам’яті загиблим під час Голодомору 1932-1933. Вечір – реквієм, був проведений спільно з товариством «Просвіта» і «Союзом українок», другим курсом спеціалізацій «Художня вишивка» і «Художня обробка дерева» (класний керівник Козубовська М. П.) .

   Студенти коледжу, затамувавши подих, слухали Івана Гришина-Грищука, Михайла Іванюка, Михайлину Іванюк, Тамілу Торшину, викладача історії мистецтв коледжу Василя Демчика, які поділилися страшними спогадами, що пережили їхні родини під час голодоморів 1932-1933 рр. та 1947-1948 рр., про причини і наслідки страшного геноциду української нації, розповів викладач історії України, на той час директор навчального закладу – Козубовський  Д. О.

   Цей захід набув широкого резонансу і студенти виступили, також, перед працівниками культосвітніх установ та місцевого самоврядування.

Марія Петрівна Козубовська
викладач англійської мови, завідувач музею старожитностей та етнографії Буковини та Гуцульщини