Екскурсія «Малим Віднем» – містом людей і книжок

Екскурсія «Малим Віднем» – містом людей і книжок

     Студенти І курсу разом із викладачами Сергієм Огданським, Іванною Дуркіною та Марією Слобідчук відвідали тематичні екскурсії міста Чернівці та були вражені місцевими краєвидами, архітектурою, що створюють атмосферу старої Європи.

      В рамках поїздки до Чернівців студенти 1 курсу, що вивчають графічний дизайн в курсі інформатики, відвідали разом зі викладачами одне з найбільших поліграфічних підприємств Буковини – “ДрукАрт”. Зокрема, вони пройшлися приміщеннями друкарні, побачили виробничі процеси: макетування поліграфічної продукції, підготовку до друку фотопластин методом CTP, вивід оригіналів на друк, різноманіття друкарської техніки, постполіграфічні процеси (порізку, фальцювання, палітурні роботи, тиснення та ламінування). Детально про виробничий процес розповів заступник директора Володимир Петрович Ільніцький.

       Наступним пунктом нашої подорожі була ювелірна майстерня “Вища проба”, де студенти занурились в світ ювелірного ремесла в якому працюють випускники нашого коледжу, побачили майстрів в творчій робочій атмосфері за виготовленням ювелірних виробів. Випускники розповіли про реставрацію та виготовлення ювелірних прикрас, 3D дизайн і моделювання, продемонстрували так звані “воскові ялинки” які готують до запікання в муфельній печі, та про лиття ювелірних виробів загалом.

     Ми також завітали до Чернівецького літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської, що розміщений у будинку, який став першою власною оселею буковинської письменниці. Під час захопливої розповіді екскурсовода студенти дізналися про цікаві факти біографії і творчої діяльності письменниці. Познайомитися з літературою рідного краю із цікавістю розглядали літературну експозицію та особисті речі Буковинської Горлиці.

      На туристичний десерт ми залишили справжній діамант не тільки Чернівців, а всього світу – Резиденцію митрополитів Буковини і Далмації, що споруджена у 1864-1882 рр. за проектом австрійського архітектора Йозефа Главки, яка справедливо вважається символом міста. Студенти із захопленням слухали розповідь екскурсовода Миколи Косташа про те, що ансамбль розцінюється вченими одним з найвидатніших явищ в світовій архітектурній спадщині, і те що в 2011 році Резиденція під № 3 від України увійшла в список ЮНЕСКО. Вразила всіх своїм вишуканим оздобленням блакитна, мармурова та червона зала.

      Чернівці славетні своєю цікавою історією, визначними особистостями, архітектурою та мистецтвом. Студенти у захваті і під неймовірними враженнями від архітектурних шедеврів міста повернулись додому.