Екскурсія до Косова
Що може бути цікавіше за подорож, під час якої можна дізнатися багато нового, досліджувати, надихатися, відпочивати – і все це разом з друзями? Студенти 3 та 4 курсу, які вивчають гуцульське мистецтво на заняттях з історії декоративно-прикладного мистецтва та з іноземної мови за професійним спрямуванням, відвідали місто Косів.
Косів здавна називають столицею народного мистецтва Гуцульщини. Саме в цьому центрі зосереджувались і розвивались основні галузі народних ремесел: різьба по дереву, гончарство, художнє ткацтво, вишивка.
Першою локацією відвідин був Музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини, в якому ознайомилися з колекцією одягу, речей побуту, кераміки, різьби по дереву, ткацтва та вишивки. Надзвичайно цікавою була розповідь екскурсовода Юрія Джуранюка – краєзнавця, етнографа, знавця Гуцульщини, про заснування музею та про його найцінніші експонати. Особливий інтерес викликала інтерактивна експозиція у залі кераміки. Відомо, що гуцульська кераміка внесена до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Студенти мали можливість, у прямому сенсі, торкатися до керамічних експонатів, зазирати в шухляди з цікавістю та побачити там гончарні вироби, грати в інтерактивні ігри, бути дослідниками та взаємодіяти з новітньою експозицією.
Відвідання майстерні самобутнього гончара Михайла Сусака викликало неабиякий інтерес. Студенти наживо побачили як створюється горщик. В той час, як майстер розповідав, жартував, дивлячись на присутніх, його руки формували виріб за відчуттями. Пан Михайло поділився досвідом і дав настанови для розвитку власного творчого потенціалу.
Наступним пунктом мандрівки було відвідання садиби Святого Миколая. Незважаючи на вік, всім хотілося відчути наближення улюблених з дитинства зимових свят. В екстрим-парку студенти випробували себе у переміщенні по повітряних перешкодах – гуцульських перелазах. Як хлопці, так і дівчата продемонстрували хорошу фізичну підготовку, неабияку сміливість, спритність, витривалість.
Протягом екскурсії всі відчули атмосферу надихаючого настрою, самобутність, невичерпну енергію та дух гуцулів.
Мальовнича природа, враження від побачених творів мистецтва, спілкування у неформальній атмосфері зі своїми одногрупниками та викладачами (Тетяною Ямницькою, Ольгою Гулей, Євгеном Калинчуком, Ольгою Колотило, Олесею Руснак) дали можливість студентам відпочити, набратися сили та натхнення для успішного завершення семестру.