Дзвони серця України

Дзвони серця України

Студенти ІІ-ІІІ -ІV курсів спеціалізації “Художня обробка металу” Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю.Шкрібляка відвідали  столицю нашої держави – місто Київ. Перш за все студенти побували на провідній Міжнародній  виставці ювелірних прикрас, яка збирає кращих представників цієї галузі з усіх регіонів України та зарубіжжя.  Студенти, майбутні ювеліри, мали велику можливість ознайомитися з новими  тенденціями  та напрямками у ювелірному мистецтві та взяти участь у роботі науково-практичної конференції за участі італійського ювеліра Rayan Lynch, який вдало трансформує візантійські золотарські традиції у сучасне ювелірне мистецтво європейського простору.

Відвідування Національної академії мистецтв справило велике враження на студентів коледжу. Адже діяльність Академії є продовженням славетних традицій українського народу в царині мистецтва, художньої науки й освіти, реалізацією найвищих суспільних культурних потреб і прагнень, яка має непересічне значення для розвитку кращих традицій минулого й сучасності.  Відвідавши  аудиторії, де навчаються студенти не тільки з України, але й з багатьох зарубіжних держав, всі були вражені високою майстерністю та творчим потенціалом робіт випускників різних років.

Неспішна прогулянка Хрещатиком та вулицею Грушевського дала можливість  відчути атмосферу міста під час подій Євромайдану, бо саме тут стався найбільший за роки незалежної України злочин влади проти власного народу – розстріл активістів із снайперських гвинтівок. Студенти вклонилися пам’яті Небесної Сотні.

Нам вдалося пройти по Банковій та побачити одну із головних архітектурних пам’яток України – Будинок з химерами –візитівку геніального архітектора Владислава Городецького.

Під час екскурсії студенти ніби перенеслися в древній Київ на сотні років назад і дізналися більше про найдавніші споруди, які пам’ятають численні війни, зміни влади і режими, але як і раніше стійко стоять, пошепки розповідаючи свої історії. Побачили неймовірні пам’ятки архітектури, що збереглися до наших часів. Поринули в атмосферу минулого біля Михайлівського Золотоверхого монастиря, який відновлювався, як фенікс, з руїн і після навали хана Батия, і після варварського знесення радянською владою. Побували біля Софіївського собору, побудованого ще Ярославом Мудрим тисячу років назад.

Відчули велич правителів минулого біля пам’ятників видатному гетьману Богдану Хмельницькому і великій жінці – княгині Ользі. Дізналися більше про Софійську площу і Старокиївську гору, адже сааме звідси починався Київ.

Володимирський кафедральний собор – один з видатних святинь столиці, вразив нас своєю красою і величчю. Різноманіття форм і багатство фарб храму не залишають байдужим нікого – це величний шедевр релігійного мистецтва. Його стіни майстерно розписані російськими художниками: М. Врубелем, В.Васнєцовим, П.Свєдомським, М.Несторовим, В.Котарбінським. Урочисте освячення собору відбулося 1896 року. Сьогодні в храмі зберігають мощі великомученика Макарія і великомучениці Варвари.

Михайлівський Золотоверхий монастир – діючий православний монастир на честь Архангела  Михаїла в Києві, кафедральний собор Православної церкви України, на вечірній службі якого ми побували. Тут особливе місце благодаті Господа, де легко стає на душі, де хочеться молитися і думати тільки про хороше.  

Не можемо не згадати події під час силового розгону Євромайдану в ніч на 30 листопада 2013 року. Частина людей, які втекли від підрозділу міліції «Беркут», знайшли прихисток на території  Михайлівського Золотоверхого монастиря. Його дзвони розбудили серце України  –  Київ і кожного щирого українця.

Музей мікроскопічної мініатюри майстра Миколи Сядристого, який розташований на території Києво-Печерської Лаври, вразив своїми творами, які він виготовляє вручну, по особисто винайденій технології для кожного виду робіт. Мікромініатюри, представлені в колекції музею, розширюють усталені уявлення про межі людських можливостей.

Відвідування музеїв українського мистецтва, картинної галереї, Варвари та Богдана Ханенків принесли студентам велику насолоду і натхнення. Взяли участь у відкритті виставки «Пошуки нових форм. Модернізм в Україні». Студенти познайомились з творчістю видатних художників-модерністів:Богомазова, Екстера, Меллера, Петрицького та інших.

Особливо цікаво було  студентам у музеї історичних коштовностей України, який є філіалом Національного музею історії України і розташований на території Києво-Печерської лаври. Більша частина зібрання Музею – матеріали археологічних досліджень, зокрема з поховань кіммерійців, скіфів, сарматів, коштовні вироби майстрів грецьких міст-колоній Північного Причорномор’я. Великий розділ експозиції демонструє середньовічні оздоби гунів, аварів, печенігів, половців, монголо-татар, східнослов’янських ювелірів VI–VIII ст. та майстрів Київської Русі. У зібранні також представлені вироби декоративно-ужиткового мистецтва XVI–XX ст. (твори українських, російських, середньоазійських, закавказьких і західноєвропейських ювелірів) та унікальна колекція єврейського культового срібла початку XVIII – 20-х рр. XX ст. Пектораль заворожила своєю красою майбутніх ювелірів. Надзвичайно цікава екскурсія у музеї, яку вела Ірина Удовиченко – знана людина у ювелірному мистецтві, збагатила знання студентів, а наші вихованці переконали її в тому, що добре володіють всіма техніками обробки металу. Шурогайло Назар заявив, що волів би тут жити.

Національний музей декоративно-прикладного мистецтва зацікавив кожного із студентів, бо народне мистецтво їм дуже близьке, а виставка робіт Катерини Білокур не залишила нікого байдужим.

 

Викладачі: Марія Козубовська, Лариса Гора, Галина Кучерява

​Подорожі — це найзахопливіша  річ у світі. Перш за все, вони дозволяють нам пізнавати світ. Більш того, ми збагачуємо знання про життя в цілому, а також про нас самих зокрема. 

“Everything you can imagine is real”

 Pablo Picasso