Шишкін Олексій Ілліч
До 95 –річчя від дня народження
Одним з важливих чинників становлення школи художньої обробки металу у Вижницькому училищі прикладного мистецтва (тепер ВФКМД імені Василя Шкрібляка) може слугувати творчо-педагогічна діяльність О.І. Шишкіна та його дружини З. О. Шишкіної.
Педагог і художник Шишкін Олексій Ілліч народився 10 березня 1928 року.
У 1955 – 1978 рр. – викладач відділу «Художня обробка металу» Вижницького училища прикладного мистецтва.
Відіграв ключову роль у новоствореному відділі. Він уміло коригував існуючі мистецькі цінності, вдавався до експериментування в різних техніках художньої обробки металу. Працював з гарячою емаллю, застосовував карбування, створюючи у цих техніках композиції на теми природи карпатського краю, портрети видатних діячів.
Олексій Ілліч значну увагу приділяв набуттю студентами вражень, пов’язаних з природою краю, розвиткові навичок щодо створення образу у стилізованих формах мотивів. Під керівництвом О. Шишкіна виконувались курсові та дипломні роботи (панно, в’їзні знаки для населених пунктів, декоративні решітки та огорожі, тематичні тарелі, медалі, значки, вази, вимпели тощо) із застосуванням різних технік обробки металу. Його учнями були майбутні знані художники, майстри художньої обробки металу, викладачі мистецьких закладів.
Серед основних творів художника – карбовані панно: “Лук’ян Кобилиця”, “Іван Федоров – першодрукар”, “Земля”, “Плотар”, “Господар гір”; портрети письменників; пам’ятні медалі; виготовлені в техніці гравірування по криці й латуні настінні тарелі. У доробку О. Шишкіна і монументальні твори, виконані в техніці художнього литва. Серед них – меморіальні дошки,встановлені на пошану буковинського письменника Дмитра Загула, різьбяра Василя Шкрібляка та ін.