До 95 –річчя від дня народження Олексія Шишкіна

Шишкін Олексій Ілліч

До 95 –річчя від дня народження

     Одним з важливих чинників становлення школи художньої обробки металу у Вижницькому училищі прикладного мистецтва (тепер ВФКМД імені Василя Шкрібляка) може слугувати творчо-педагогічна діяльність О.І. Шишкіна та його дружини З. О. Шишкіної.

   Педагог і художник  Шишкін Олексій Ілліч народився 10 березня 1928 року.

     У 1955 – 1978 рр. – викладач відділу «Художня обробка металу» Вижницького училища прикладного мистецтва.

     Відіграв ключову роль у новоствореному відділі. Він уміло коригував іс­нуючі мистецькі цінності, вдавав­ся до експериментування в різних техніках художньої обробки мета­лу. Працював з гарячою емаллю, застосовував карбування, створюючи у цих техніках композиції на теми приро­ди карпатського краю, портрети видатних діячів.

     Олексій Ілліч значну  увагу приділяв на­буттю студентами вражень, пов’я­заних з природою краю, розвиткові навичок щодо створення образу у стилізованих формах мотивів. Під керівництвом О. Шишкіна виконувались курсові та дипломні роботи (панно, в’їзні знаки для на­селених пунктів, декоратив­ні решітки та огорожі, те­матичні тарелі, медалі, зна­чки, вази, вимпели тощо) із застосуванням різних тех­нік обробки металу. Його учнями були майбутні знані художники, майстри художньої обробки металу, викладачі мистецьких закладів.

     Серед основних творів художника – карбовані панно: “Лук’ян Кобилиця”, “Іван Федоров – першодрукар”, “Земля”, “Плотар”, “Господар гір”; портрети письменників; пам’ятні медалі; виготовлені в техніці гравірування по криці й латуні настінні тарелі. У доробку О. Шишкіна і монументальні твори, виконані в техніці художнього литва. Серед них – меморіальні дошки,встановлені на пошану буковинського письменника Дмитра Загула, різьбяра Василя Шкрібляка та ін.