День української хустки
Любити свій народ – це значить любити мамину пісню, що вчила добра і ласки, пам’ятати батьківську хату, бабусину скриню, з трепетом брати у руки речі , які в ній є, і берегти їх , як найдорожчу реліквію.
У Всесвітній день хустки йшла мова про звичайні українські хустки у музеї старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка. Скільки цікавого вони можуть нам розповісти! Адже хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом родини і важливим ритуальним предметом. Це невід’ємна частина української культурної спадщини та реліквія , що передавалась із покоління в покоління.
Ведучі цього заходу Іван Мудрак і Олександра Дячук вели мову про те , що й нині хустка не втратила своєї актуальності. Більшість українок мають традиційну українську хустку у своєму гардеробі, адже Різдвяний вечір та Коляду не можна уявити без даного аксесуару. Цей автентичний аксесуар надає сучасним українкам колоритного образу.
Сьогодні яскраві хустки поступово завойовують прихильність не тільки українок, а й модниць всього світу. А отже українське вкотре стає світовим трендом.
Показ одягу і майстер – клас пов’язування хустки та перемітки викликали великий інтерес у студентів коледжу та гостей свята. Євдокія Ковалюк та Олена Михайленко представили увазі присутніх різні види пов’язування головних уборів, а їх є понад тридцять. Адже люди здавна вірили, що хустка має магічні властивості та слугує оберегом і є важливим атрибутом на всіх українських обрядах.
А хустка в нас завжди була в пошані
У літню спеку й люті холоди.
Їх гарно так замотували пані,
Як йшли до церкви, вдома, та й завжди.
А літню хустку часто вишивали,
Щоб гарною на голові була.
І хустка людям щедро дарувала
Свій захисток від сонця і тепла.
Бо голови від спеки закривала,
А взимку гріла і несла тепло.
Та від хурделиць ревно захищала,
Щоб затишно у холоди було.
Тож за турботу їх усі любили:
І прикрашали, як могли, усі.
Краса в хустині нашій споконвічна,
Як і душа, що з піснею жила.
Бо в українок і душа лірична,
У ній багато сонця і тепла.
Марія Козубовська – викладач коледжу