День психічного здоров’я
Всесвітня організація охорони здоров’я визначає психічне здоров’я як стан благополуччя, в якому людина реалізує свої здібності, може протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок в свою спільноту.
Практичним психологом О.В. Кисельовою було проведено ряд тренінгових занять «Психічне здоров’я – основа благополуччя людини і ефективне функціонування спільноти», під час якого студенти отримали теоретичні основи понять «Стрес, психологічна травма, фрустрація та ПТСР»; застосували на практиці проективну методику, за допомогою якої змогли визначити власний рівень психічного здоров’я; взяли участь в контактній вправі на самопізнання та отримали практичні рекомендації як подбати про своє психічне здоров’я (застосування моделі «BASIC ph»).
Студенти переконалися в необхідності формування життєвих навичок та психічної витривалості, адже вони необхідні для подолання повсякденних труднощів. Підтримка фахівця(психолога) потрібна, якщо довше 2 тижнів спостерігаються: тривале порушення сну, стійкі нав’язливі думки, втрата інтересу та задоволення від справ і довкілля, гостре небажання спілкуватися та підтримувати соціальні контакти, істотне зниження настрою.
Учасники тренінгу дійшли висновку, що здоров’я людини залежить від рівня благополуччя всього суспільства і від його уваги до цих проблем, а ще від власних зусиль. Адже, вміння керувати внутрішніми переживаннями – здатність визначати якість свого життя!
Ольга МАРКОВСЬКА,
в. о. заст. директора
з виховної роботи