Читаємо «Кобзар» мовами світу…

Читаємо «Кобзар» мовами світу…

      Для нас і для всього світу Шевченко – це Україна, а Україна – це передусім Шевченко. У ньому вся історія наша, все буття і всі наші мрії. Шевченко для України – все. Він став національним кодом, національний пароль держави.
       Саме на цьому наголошували студенти І курсу ХОМ, ХОД, ДС, ДО, ХК, ЖГ, презентуючи проєкт роботи гуртків «Polyglot» та «Рідне слово», «Читаємо «Кобзар» мовами світу».
       Змістовні повідомлення студентів про популяризацію творчості Тараса Шевченка польськими, чеськими, болгарськими, хорватськими, сербськими, французькими, канадськими, англійськими дослідниками засвідчили, що Тарас Шевченко – класик світової літератури.
        Емоційне читання поезії Кобзаря англійською, німецькою, українською мовами – підтверджує те, що його поезія перекладена більш ніж ста мовами світу. Навіть цей загальновідомий факт доводить унікальність таланту великого українського поета. «Шевченко для свідомості українців – не просто література. Він – наш всесвіт. Явище Шевченка виправдання України перед людством, підтвердження нашої національної повноцінності. Слово, яке не співвідноситься з його Словом, – нічого не варте. До Шевченка треба доростати всім життям», – писав літературознавець Павлин Свенцицький.