Буковинське ВІЧЕ

Буковинське ВІЧЕ

    Урок історичної правди «Несемо у серці Україну», відбувся напередодні Дня Буковинського віче в групах ІІ курсів спеціалізації Художня обробка металу, Художнє ковальство, Художня обробка дерева, Живопис та графіка. Організований куратором Іриною Іванівною Калинчук захід, мав на меті ознайомити студентську молодь з однією з найвизначніших подій XX століття у житті української громади нашого краю.
В умовах незалежної України, вдячні нащадки, щороку урочисто відзначають 3 листопада як регіональне державне свято об’єднання краю зі своєю Вітчизною – Україною. За результатами цієї події відбулося проголошення узгодження об’єднання Буковини із Західно-Українською Народною Республікою та подальшою Злукою з «Великою Україною». Віче, також, висловило протест проти ініціювання Румунської національної ради оголосити всю Буковину «румунською землею». Саме про це дізналися з виступу викладача історії України Василя Васильовича Кузика.
    Студенти переглянули також оформлену тематичну книжкову презентацію до цієї події та утвердилися в думці, що незалежність України пройшла довготривалий та складний шлях утвердження.
В.о.заст.директора з виховної роботи Ольга МАРКОВСЬКА