«Берегиня України – Катерина Білокур»

«Берегиня України – Катерина Білокур»

    У 2020 році  на державному рівні відзначається 120-річчя з дня народження видатної української художниці Катерини Білокур, яка народилася 7 грудня 1900 року. У своїх чудових полотнах, що згодом принесли їй світове визнання, вона втілила невмирущу красу мальовничої української природи – символ радості, любові й духовного життя народу.

    «Це геніальна українська жінка. Якщо б у Франції була така, ми б змусили увесь світ говорити про неї» , – так сказав свого часу Пабло Пікассо про Катерину Василівну Білокур. Та, щоб отримати визнання, жінці довелося подолати чимало – тяжке селянське життя, Голодомор, війна, ще один голод. Рідна мати не розуміла тяжіння доньки до пензля, селяни перешіптувалися за спиною, мовляв, ховається за мазюканням, щоби не працювати. Та художниця, невпинно, крок за кроком йшла до своєї мети. Наразі її ім’я гордо стоїть поруч із такими майстрами як Анрі Руссо, Іваном та Йосипом Генераличами, Марією Приймаченко, Ніко Піросманішвілі, Ганною Собачко-Шостак.

   Студенти  201 групи  протягом семестру працювали над проектом, присвяченим творчості Катерини Білокур. Він включав дослідження творчості художниці на заняттях з композиції, професійної майстерності, іноземної мови, роботу з літературою в бібліотеці коледжу, які були узагальненні під час літературно-мистецької години «Берегиня України – Катерина Білокур». Студенти зібрали цікаві факти непростої долі жінки-художниці, підібрали галерею творів різних періодів творчості.  Як підсумок роботи – презентація з аудіодоріжкою про життєвий та творчий шлях художниці, яка дозволить зануритись в особливий і неповторний світ дивовижних квітів Катерини Білокур.

Т.О. Ямницька,
куратор 201 групи бакалавр