28 квітня – Всесвітній день охорони праці

28 квітня - Всесвітній день охорони праці

       За рішенням Міжнародної організації праці 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці
      Міжнародна організація праці (МОП) — одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій. Своїми першочерговими завданнями МОП визначає: підтримку демократії та соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої праці.
      Девіз Дня охорони праці у 2024 році – «Забезпечуємо безпечну і здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату».
      Зміна погодних умов значно впливає на безпеку та здоров’я працівників усіх сфер виробництва. Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існують цілі інженерні системи з техніки безпеки. З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляються відповідні інструкції, правила з техніки безпеки, проводиться періодичний інструктаж працівників, різноманітні інформаційні та навчальні заходи. На сторожі життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу нашого коледжу стоять охорона праці, основи медичних знань, основи цивільного захисту та інші дисципліни.
      З метою закріплення та повторення знань з різноманітних предметів, активізації розумової діяльності шляхом створення спеціальних умов для виконання завдань,формування стійкого інтересу до майбутньої професії та виявлення найкмітливіших, найпрудкіших і найвинахідливіших зі студентами ІІ курсів було проведено КВЕСТ«ОХОРОНА ПРАЦІ – ЗДОРОВ Я ТВОЄ».
       Кожна з команд після жеребкування відповідно до номера отримала маршрутні листи. На кожній станції студенти отримали цікаві завдання, які потрібно було вирішити, застосувавши знання, уміння, ерудованість і спритність.
      Після проходження усіх умовнихстанцій: «Перша допомога постраждалим», «Безпека праці», «Гігієна праці», «Електробезпека», «Знаки безпеки» експерти КВЕСТу (викладачі коледжу – Галина Гринюк, Марія Слобідчук, Ольга Марковська, Мирослава Загул, Євген Калинчук) оцінили відповіді,записали кількість балів і час проходженняу маршрутних листах команд.
      Підбиття підсумків, оголошення команди переможця, нагородження відбулися біля центрального входу рідного закладу.

За проведення КВЕСТу «ОХОРОНА ПРАЦІ – ЗДОРОВ Я ТВОЄ» відповідалиГалина ГРИНЮК та Марія СЛОБІДЧУК