Валерію Жаворонкову – 80

80 років виповнилося б сьогодні видатному художнику, Заслуженому працівнику культури України, члену Національної Спілки художників та Спілки дизайнерів України, лауреату літературно-мистецької премії імені Георгія Гараса, почесному громадянину м. Вижниця – ВАЛЕРІЮ ПАВЛОВИЧУ ЖАВОРОНКОВУ. 

Його славетне ім’я має велике значення для мистецтва Буковини і Вижниці зокрема.

"З любов’ю створені картини, Мов іскри вічного життя, Благословенні, і віднині Вже не поринуть в забуття!"

Митець-філософ, талановитий художник-графік, художник-живописець майже 50 років віддав педагогічній праці. Був відмінним викладачем, директором, заступником директора з навчальної і наукової роботи Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка, працював заступником декана факультету образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, а в останні роки – асистентом кафедри декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ ім.Ю.Федьковича.
Валерій Павлович сповна віддавався творчості, за своє життя він був учасником майже 80-ти художніх виставок в Україні та за кордоном. Сьогодні навіть важко підрахувати скільки художніх робіт вийшло з-під його пензля і розійшлося по музеях і приватних колекціях Чехії, Румунії, Бельгії, США, Франції, Польщі, Іспанії, Німеччини та ін.!

Валерій Жаворонков виховав десятки відомих художників, лауреатів Шевченківської премії, які працюють в Україні та за кордоном.