Студентська конференція «ВІЙНА та ЕКОЛОГІЯ»

«ВІЙНА та ЕКОЛОГІЯ»
«WAR and ECOLOGY»
Студентська конференція

Війна завжди призводить до неймовірних та непоправних страждань. Люди гинуть, втрачають здоров’я, родини, друзів, домівки. Спалені промислові об’єкти, ліси, забруднені мінами і снарядами ґрунти, затоплені вугільні шахти, підірвані споруди, загиблі тварини та знищені рослини – справа рук і зброї окупантів, які ведуть бойові дії на території нашої країни.
Довкілля часто називають мовчазною жертвою війни. Йдеться про екологічні злочини, або – екоцид.
На базі Національний природний парк “Вижницький” National Nature Park “Vyzhnytskyi” відбулася виїзна студентська конференція
«ВІЙНА та ЕКОЛОГІЯ»
«WAR and ECOLOGY»
Конференцію підготували студенти І курсу спеціалізації «Графічний дизайн» під керівництвом викладачів Марії Слобідчук та Ольги Гулей. Метою конференції було привернути увагу до екологічних проблем, пов’язаних із наслідками війни, визначити важливість знань з екології для виживання та адаптації військових та цивільних в умовах війни.
У конференції брали участь Віталій Стратій, заступник директора з наукової роботи, та Зоя Павлюк-Пятуніна – начальник відділу еколого-освітньої роботи.
Студенти представили свої роботи на актуальні теми, пов’язані з наслідками військових дій на території України:
1. Ксенія Кулик – «Вплив військових дій в Україні на склад повітря».
2. Наталія Москалюк – «Вплив військових дій на склад ґрунтів».
3. Вікторія Соколенко – «Вплив військових дій на водні об’єкти».
4. Діана Шпетко – «Хімічна зброя. Вплив фосфорних бомб на довкілля».
5. Костянтин Гавриш – «Вплив звуку вибухів на живі організми».
6. Анастасія Косован – «Вплив військових дій на організм людини».
7. Христина Кашевко – «Вплив військових дій на природоохоронні території»
Працівники НПП «Вижницький» відмітили творчий підхід студентів до своєї роботи, ґрунтовність і високу інформативність презентацій та вміння коментувати і висловлюватися на іноземній мові. Віталій Стратій у своєму виступі наголосив про важливість того, що студенти Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну займають активну життєву позицію у висвітленні та вирішенні проблем, спричинених військовими діями.
Через власні презентації студенти удосконалювали свої знання з екології та англійської мови, вміння узагальнювати, систематизувати, організовувати співпрацю, оцінювати результати своєї роботи, використовувати медіа-технології.
Участь студентів у конференції сприяла їх творчій реалізації, формуванню власних поглядів на екологічні проблеми, пов’язані із війною, які слід розв’язати, спонукала до активного пізнання навколишньої діяльності, до осмислення причинно-наслідкових зв’язків, розвитку логіки, мислення та іншомовної компетенції майбутніх фахівців.