«ВІЙНА та ЕКОЛОГІЯ»
«WAR and ECOLOGY»
Студентська конференція
Війна завжди призводить до неймовірних та непоправних страждань. Люди гинуть, втрачають здоров’я, родини, друзів, домівки. Спалені промислові об’єкти, ліси, забруднені мінами і снарядами ґрунти, затоплені вугільні шахти, підірвані споруди, загиблі тварини та знищені рослини – справа рук і зброї окупантів, які ведуть бойові дії на території нашої країни.
Довкілля часто називають мовчазною жертвою війни. Йдеться про екологічні злочини, або – екоцид.
На базі Національний природний парк “Вижницький” National Nature Park “Vyzhnytskyi” відбулася виїзна студентська конференція
«ВІЙНА та ЕКОЛОГІЯ»
«WAR and ECOLOGY»
Конференцію підготували студенти І курсу спеціалізації «Графічний дизайн» під керівництвом викладачів Марії Слобідчук та Ольги Гулей. Метою конференції було привернути увагу до екологічних проблем, пов’язаних із наслідками війни, визначити важливість знань з екології для виживання та адаптації військових та цивільних в умовах війни.
У конференції брали участь Віталій Стратій, заступник директора з наукової роботи, та Зоя Павлюк-Пятуніна – начальник відділу еколого-освітньої роботи.
Студенти представили свої роботи на актуальні теми, пов’язані з наслідками військових дій на території України:
1. Ксенія Кулик – «Вплив військових дій в Україні на склад повітря».
2. Наталія Москалюк – «Вплив військових дій на склад ґрунтів».
3. Вікторія Соколенко – «Вплив військових дій на водні об’єкти».
4. Діана Шпетко – «Хімічна зброя. Вплив фосфорних бомб на довкілля».
5. Костянтин Гавриш – «Вплив звуку вибухів на живі організми».
6. Анастасія Косован – «Вплив військових дій на організм людини».
7. Христина Кашевко – «Вплив військових дій на природоохоронні території»
Працівники НПП «Вижницький» відмітили творчий підхід студентів до своєї роботи, ґрунтовність і високу інформативність презентацій та вміння коментувати і висловлюватися на іноземній мові. Віталій Стратій у своєму виступі наголосив про важливість того, що студенти Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну займають активну життєву позицію у висвітленні та вирішенні проблем, спричинених військовими діями.
Через власні презентації студенти удосконалювали свої знання з екології та англійської мови, вміння узагальнювати, систематизувати, організовувати співпрацю, оцінювати результати своєї роботи, використовувати медіа-технології.
Участь студентів у конференції сприяла їх творчій реалізації, формуванню власних поглядів на екологічні проблеми, пов’язані із війною, які слід розв’язати, спонукала до активного пізнання навколишньої діяльності, до осмислення причинно-наслідкових зв’язків, розвитку логіки, мислення та іншомовної компетенції майбутніх фахівців.