У 2018 році Вижницький коледж прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка акредитував освітню програму «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво» (наказ МОН України від 11.07.2018 р. № 752. Ліцензований обсяг прийому 50 чоловік за галуззю знань 02 „Культура і мистецтво”, спеціальністю 023 „Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація”. На спеціальності працює 1 кафедра, яка є випускаючою.
Термін навчання на першому (бакалаврському) рівні освіти
- 3 роки 10 місяців на основі повної загальної середньої освіти
- 2 роки 10 місяців – на основі початкового рівня вищої освіти (молодшого спеціаліста)
За даною спеціальністю та програмою згідно Державної національної програми «Освіта» (Україна ХХІ ст.) та інших державних нормативних актів в коледжі створена відповідна система підготовки фахівців першого (бакалаврського) рівня вищої освіти з врахуванням сучасних досягнень і перспектив розвитку педагогічної науки, техніки, виробництва, культури, ринкових відносин та безперервності ступеневої підготовки фахівців.
Діяльності у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва притаманні наступні об’єкти:
- вироби утилітарного та декоративно-прикладного призначення;
- штучні побутові вироби, призначені для забезпечення життєдіяльності людини: домашнього господарства, відпочинку, культурної та творчої діяльності;
- окремі об’єкти середовища життєдіяльності людини – житлового, виробничого, міського та сільського;
- екологічні об’єкти штучного характеру;
- рекламно-інформаційні об’єкти, елементи фірмового стилю, систем візуальних комунікацій, товарні знаки, обладнання виставок, ярмарок…
- демонстраційні макети;
- авторське та технічне фото;
- нормативно-правова база образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.
Акцент робиться на експериментально-творчій діяльності в галузі декоративно-прикладного мистецтва, але опанування основ академічного образотворчого мистецтва, методики викладання мистецьких дисциплін, а також педагогічна практика обов’язкові.
Здобувачу вищої освіти надано можливість самостійно обирати один із видів декоративно-прикладного мистецтва згідно зі своїми особистими інтересами та нахилами для подальшого творчого розвитку та професійної діяльності. Професійна орієнтація програми передбачає підготовку фахівців в галузі мистецтва, які зможуть одночасно з педагогічною практикою успішно займатися професійною чи індивідуальною творчою діяльністю.
Бакалавр образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва може працювати на посадах викладача дитячої художньої школи; керівника мистецької студії чи гуртка при Будинках та Палацах дитячої та юнацької творчості; головного художника чи начальника цеху (дільниці); художника-виконавця унікальних виробів; художника-проектанта на підприємствах художньої та місцевої промисловості; займатися самостійною творчою діяльністю в різних мистецьких професійних спілках.
Кращі твори студентів знаходяться в музеї декоративно-прикладного мистецтва у м. Вижниця, який володіє унікальними колекціями виробів самобутніх буковинських майстрів, проводить велику роботу з популяризації та пропаганди мистецтва, дослідження технологій та вивчення стародавніх технік у виробах декоративно-вжиткового мистецтва майстрів Буковинських Карпат і прилеглих регіонів.
Підготовку ступеня вищої освіти «бакалавр» здійснює колектив викладачів в складі 20 осіб. Навчальний процес, забезпечує два блоки: цикл загальної підготовки та цикл професійної підготовки.
Серед викладацького складу: 1 – професор, доктор мистецтвознавства; 1 – професор, Заслужений діяч мистецтв України; 3 – кандидати наук; 2 – заслужені художники України; 1 – заслужений працівник освіти України; 2 – члени спілки дизайнерів України; 2 – члени спілки народних майстрів України; 4 – члени спілки художників України; 1 – здобувач; 9 – викладачі методисти.
Налагоджено тісні зв’язки з художніми навчальними закладами та вчителями образотворчого мистецтва. Щорічно проводяться регіональні та загальноукраїнські конкурси. Кожен навчальний рік є роком «відкритих дверей» для тих, хто бажає вступити на дану спеціальність. Ефективною формою профорієнтаційної роботи зарекомендували себе «майстер-класи», які проводяться викладачами в навчальних закладах, професійно-технічних коледжах.