23 квітня – Всесвітній день англійської мови

23 квітня - Всесвітній день англійської мови

Щорічно 23 квітня відзначається Всесвітній день англійської мови (English Language Day). Англійська мова входить до числа шести офіційних мов ООН.

День англійської мови приурочений до дня народження та дня смерті Вільяма Шекспіра, що відзначаються 23 квітня. Шекспір вважається одним із засновників літературної англійської мови.

            Завдяки широкому розповсюдженню англійської мови, багато шанувальників творчості Шекспіра читають його книги в оригіналі. До речі, Шекспір на стільки сильно змінив англійську мову, що її можна поділити на «до» і «після» Шекспіра! Він увів до вжитку понад 1000 абсолютно нових слів, які міцно увійшли в лексикон англійської мови і використовуються досі.

Сьогодні англійська вважається «світовою мовою» – нею говорять понад мільярд людей у десятках країнах світу. Це мова не лише англійців, а і жителів США, Ірландії, Канади, Мальти, Австралії, Нової Зеландії, а також англійська вважається офіційною мовою в деяких країнах Азії та Африки.

            Як писавТарас Шевченко: «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь».

Знати та  розмовляти рідною українською мовою у своїй країні – наш обов’язок та привілей. Вивчати англійську мову – це вимога часу, це розширення можливостей у сучасному світі.

Напередодні Дня англійської мови, у групі І курсу ( «Графічний дизайн») було проведено заняття- інтелектуальна гра , присвячене  цій даті.

           На початку студенти мали своєрідну розминку, відповівши на питання про мови. Дізналися декілька цікавих фактів про англійську мову:

  1. Найкоротше речення в англійській мові складається всього з трьох літер: I am.
  2. А найкоротший осмислений вислів англійською – “Go”.
  3. Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis – так звучить найдовше слово в англійській мові. Це медичний термін, що позначає одне з захворювань дихальних шляхів.
  4. В англійській мові назви всіх континентів закінчуються на ту ж літеру, з якої починаються.

5.За підрахунками вчених, словниковий склад англійської мови є найбільшим у світі і налічує близько 800 000 слів.

  1. “E” – найчастіша літера в англійській мові
  2. Англійською написано понад 70 % сторінок в інтернеті.

Далі студенти  були поділені на 3 групи та виконували  завдання,що поєднували раніше набуті  знання англійської мови та вміння мислити ,   співставляти слова,  будувати логічний ряд та знаходити синоніми та антоніми.   

          Метою проведення інтелект-гри з  англійської мови було удосконалення знань, вмінь і навичок, отриманих на заняттях, розширення світогляду та ерудиції студентів, розвитокконцентрації ,уваги , логічного викладу думки, а також формування навичок роботи у групі.  Інтерактивна діяльність на занятті сприяла  заохоченню студентів до вивчення англійської мови.

              А поки Ви читаєте цей текст,700 мільйонів осіб в усьому світі вивчає англійську мову!

Англійську мову можна назвати прекрасним класичним романом або захоплюючим трилером, від якого неможливо відірватися. Англійська мова дуже гарна, виразна, але водночас і загадкова. У ній багато чого не піддається логічному поясненню, а на будь-яке правило існує безліч винятків. Її вивчення потребує великої наполегливості,але саме це і робить її опанування  такимзахоплюючим!

ENJOY LEARNING ENGLISH !

О.Г.Гулей – викладач англійської мови