Спеціальність: 5.02020801
Спеціалізація: художнє ткацтво
Художнє ткацтво поширене в Україні з давніх-давен. Протягом століть цей вид народного мистецтва розвивався, удосконалювались технічні прийоми виготовлення тканин, збагачувались їхні орнаментальні та колористичні вирішення.
Спеціалізація «Художнє ткацтво» Вижницького коледжу прикладного мистецтва започаткувала свою історію з двадцятих років ХХ ст. Характерно, що в довоєнні та післявоєнні роки художня підготовка фахівців ткацтва велася за спеціалізацією «Килимарство» і носила, переважно, промисловий характер.
Починаючи з 1955 року розпочинається розвиток спеціалізації. Значний внесок у її становлення зробив один зі знаних в Україні художників-ткачів І.С. Баричев. Протягом багатьох років він працював у нашому навчальному закладі викладачем композиції, теорії переплетення та технології ткацтва. У різний час викладали на відділі й інші, не менш відомі художники: П.І. Матвієнков, В.П. Куров, В.В. Ленден, М.Г. Кукош, Р.С. Лозинська, а також В.П. Жаворонков – заслужений працівник культури України, член національної спілки художників України.
Протягом багатьох років наш коледж був єдиним навчальним закладом, що готував спеціалістів-ткачів не тільки для підприємств України, але й для Білорусії, Росії, Молдови, Казахстану та інших країн близького і далекого зарубіжжя.
Сьогодні основним завданням спеціалізації є вивчення і збереження народних традицій та використання їх у творчості студентів. Наша робота спрямована на розробку сучасних мистецьких зразків, що мали б виразні ознаки регіону. Плідно працюють над цим викладачі відділу «Художнє ткацтво» ВКПМ: О.Я. Петращук-Гинга, В.І. Баричев, О.В. Малиш, Л.В.Пустова.
При підготовці фахівців викладачі виховують у студентів художній смак, розвивають у них бажання до творчості. Основи композиції, які закладаються на першому році навчання – закріплюються у подальших композиційних завданнях. Перші несміливі спроби заправити ткацький верстат, виткати зразок складного переплетення переростають у дипломні роботи, виконані на високому художньому і професійному рівнях. Студенти проектують та виконують найрізноманітніші вироби: серветки, доріжки, рушники, гобелени, килими, накидки на крісла, сумки тощо.
У наш час технологічного прогресу активно розвивається промисловість, зокрема – текстильна. Фабричні тканини глибоко проникли у сферу щоденного побуту і, звісно ж, витіснили собою народні, домоткані вироби господарського призначення, окремі види тканин для одягу та інтер’єру. За таких умов – підготовка висококваліфіковах, творчих спеціалістів-ткачів, над чим працює відділ «Художнє ткацтво» Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка, – надважливе завдання!
