Ніч у музеї старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини
Ніч у музеї старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини
15 жовтня 2019 р. проведено Ніч у музеї старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини у Вижницькому коледжі прикладного мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка з нагоди 114-ї річниці заснування Крайової школи різьбярства та металевої орнаментики.
З чого починається любов до отчого краю, до родини, до навчального закладу, в якому можна здобути міцні знання, що стануть у пригоді на все життя. Саме про це йшла мова на цьому невимушеному заході, який об'єднав людей небайдужих, цікавих, творчих.
Дмитро Онуфрійович Козубовський, викладач історії України, багаторічний директор коледжу, розповів про історію створення освітнього закладу, роки його становлення та випускників, які прославляють свою Альма Матір у всіх куточках України та за її межами. Прокіп Петрович Стратій, внук одного із перших учнів нашої мистецької школи, представив цікаву історію токарного станка, яким був нагороджений його дідусь за відмінне навчання у Крайовій школі. Цей станок подаровано Прокопом Петровичем музею старожитностей до 105-річного ювілею коледжу.
Цікава презентація «Одягові традиції Гуцульщини. Вижниччина» була представлена Оленою Фуштей – модератором проекту, який заслуговує на увагу і визнання. Проект є переможцем Конкурсу підтримки ініціатив місцевих карпатських громад від АОМС "Єврорегіон Карпати-Україна". Олена Іванівна розповіла про дослідження одягових традицій сіл Іспас, Виженка, Чорногузи та міста Вашківці. Було підкреслено, що в майбутньому буде організована перша етнографічна виставка в Україні, яка адаптована для людей, що мають вади зі слухом.
Гості заходу, учні Підзахарицької ЗОШ, разом із вчителькою української мови та літератури Тетяною Лазоряк, познайомили учасників заходу з особливостями вберії сіл Розтоки (Косівський р-н), Стебнів і Підзахаричі (Путильський р-н). Неймовірно красиві вишиті сорочки, горботки та сардак кінця 19 – поч. 20ст зачарували увагу присутніх.
На завершення наші гості продемонстрували ще й танець "Гуцулка", який вразив наших студентів, адже у коледжі, навчаються діти з різних областей України. Екскурсія в музеї нікого не залишила байдужим. Адже минуле живе поряд із нами. І воно безцінне.
Якщо ж не знати минулого – неможливо зрозуміти істинний сенс сучасного і мету майбутнього.
Марія Козубовська,
викладач коледжу